facebook

Aktualności

12MAR2017
Aktualności
 (XXIII Finałowy Turniej Kadr Wojewódzkich.)

XXIII Finałowy Turniej Kadr Wojewódzkich.

W dniach 27.02.2017 – 03.03.2017 odbył się w Wieliczce XXIII Finałowy Turniej Kadr Wojewódzkich w koszykówce chłopców U14 (rocznik 2003 i młodsi) w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Reprezentacja województwa kujawsko-pomorskiego odniosła duży sukces i wywalczyła brązowy medal rozgrywek.

O sile naszej reprezentacji stanowili w dużej mierze zawodnicy TKM-u Włocławek, których aż ośmiu (najwięcej z jednego zespołu) znalazło się w składzie kadry naszego województwa.

W turnieju wzięli udział: Dawid Bykowski, Oliwier Bednarek, Igor Bladoszewski, Wiktor Łukasik, Michał Szabelski, Maciej Włudarski, Maciej Wojciechowski, Jakub Andrzejewski (rocznik 2004). Asystentem głównego trenera- Macieja Łabusia (Astoria Bydgoszcz), był Maciej Żywiczka, na co dzień również reprezentujący TKM Włocławek.

Chłopcy w rozgrywkach pokonali zespoły województw: łódzkiego, mazowieckiego oraz w meczu o brązowy medal dolnośląskiego. Porażką zakończyły się mecze z mistrzem- województwem wielkopolskim oraz wicemistrzem- województwem śląskim. Aby dostać się do finałów, w listopadzie nasi zawodnicy brali udział w eliminacjach północnej Polski, rozgrywanych w listopadzie w Człuchowie. Do mistrzostw przygotowywali się ponad rok, biorąc udział w licznych zgrupowaniach, treningach i turniejach. Ciężka praca przyniosła efekt w postaci medalu. Gratulujemy sukcesu i tak udanego reprezentowania naszego województwa i miasta na arenie ogólnopolskiej.

Aktualności
Aktualności
Aktualności
Aktualności

Partnerzy