U-18 Juniorzy

17MAR2018

Finał strefy kujawsko-pomorsko-łódzkiej.

W dniu 15.03.2018 odbył się we Włocławku strefowy, finałowy mecz o mistrzostwo w klasie Junior U-18 pomiędzy TKM Włocławek i ŁKS Szkoła Gortata Łódż. Po niezwykle emocjonującym spotkaniu zwycięzcą został TKM Włocławek, wygrywając 85:74.

Włocławianie rozpoczęli mecz koncertowo i w pierwszej kwarcie zepchnęli przeciwnika do obrony wygrywając 24:11. Na początku drugiej kwarty przewaga TKM-u wzrosła do 17 punktów, ale póżniej w grze zespołu włocławskiego coś się zacięło. Powodem tego była, zastosowana przez ŁKS, obrona strefowa, z którą nasz zespół nie mógł sobie poradzić. W pewnym momencie przewaga TKM-u stopniała do 7 punktów. Na szczęście, w następnych kwartach włocławianie opanowali sytuację i mecz powrócił do normy. Do końca TKM przeważał i nie dał sobie odebrać ciężko wywalczonego zwycięstwa. Zwycięstwo to dało naszej drużynie pierwsze miejsce w strefie kujawsko-pomorsko-łódzkiej i będziemy czekali na losowanie grup rozgrywek centralnych.

TKM Włocławek - ŁKS Szkoła Gortata Łódż  85:64 (24:11, 21:23, 22:15, 18:25)

Punkty dla TKM-u: Piątek-16, Chosa-0, Pytel-9, Lebiedziński-2, Drozdowski-19, Protasiuk-0, Afeltowicz-14, Hołda-0, Griszczuk-20, Markowski-2, Jankowski-3, Bednarek O-0.