U-16 Kadeci

20KWI2018
U-16 Kadeci

Ćwierćfinały Mistrzostw Polski Kadetów U-16.

W dniach 15.04.2018 r. został rozegrany we Włocławku turniej o Mistrzostwo Polski Kadetów U-16 Mężczyzn. Uczestniczyły w nim następujące zespoły : KS Spójnia Stargard, KS Sudety Jelenia Góra,Siarka Tarnobrzeg i gospodarz-TKM Włocławek.

Pierwszy swój mecz włocławianie rozegrali ze Spójnią Stargard. Mecz miał dwa oblicza: Pierwsze: gdy TKM dzięki  determinacji i ambicji po 30 minutach walki wygrywał ze swoim starszym o rok przeciwnikiem 50:47. Drugie: gdy w ostatniej kwarcie silniejsi fizycznie, grający agresywnie szczególnie pod koszami, goście ze Stargardu uzyskali przewagę i wyszli na prowadzenie. Włocławianie do końca walczyli o jak najlepszy wynik ale się nie udało i wygrała Spójnia 63:56.

KS Spójnia Stargard-TKM Włocławek  63:56  /17:13,17:17,13:20,16:6 /.

Punkty dla TKM-u: Łukasik-1, Szabelski-11, Makowski-0, Wojciechowski-2, Lebiedziński-21, Jankowski-0, Bykowski-13, Bladoszewski-0, Rakowski-0, Bednarek-8.

W drugim meczu TKM miał za przeciwnika KS Sudety Jelenia Góra. Początek meczu był dla włocławian niekorzystny. W pierwszej kwarcie goście uzyskali wyrażną przewagę (16:9) nad naszą drużyną  i zanosiło się na powtórkę z poprzedniego meczu. Zespół włocławski grał ospale, popełniał proste błędy i przez następne dwie kwarty nie mógł znależć swojego rytmu. W tym czasie żaden z zespołów nie wywalczył zdecydowanej przewagi i po 3 kwartach Sudety prowadziły tylko jednym punktem (42:41). W czwartej kwarcie, gdy widmo porażki zaświeciło włocławianom w oczy TKM zerwał się do walki. Kilka szybkich kontrataków uczyniło zamieszanie w obronie przeciwników powodując ich błędy. Od tego momentu, zawodnicy włocławscy krok po kroku zaczęli uzyskiwać  przewagę, a ich zdecydowana obrona dokończyła dzieła. Wygrał TKM 65:57.

KS Sudety Jelenia Góra- TKM Włocławek  57:65 (16:9, 16:19, 10:13, 15:24)

Punkty dla TKM-u: Łukasik-4, Szabelski-10, Włudarski-8, Makowski-0, Wojciechowski-0, Lebiedziński-14, Jankowski-2, Bykowski-15, Bladoszewski-2, Rakowski-2, Bednarek-8.

O awansie decydował trzeci, ostatni mecz TKM-u z Siarką Tarnobrzeg. I w tym meczu powtórzyła się historia jak ze Spójnią. Fizycznie okazalszy zespół gości od początku zaczął dominować pod koszami i systematycznie w każdej kwarcie powiększał swoją przewagę. Po trzech kwartach Siarka prowadziła różnicą 23 punktów (58:35) i awans TKM-u do półfinału Mistrzostw Polski Kadetów zaczynał się oddalać. Jeszcze w czwartej kwarcie włocławianie próbowali odrobić straty, ale mimo ambitnych wysiłków nie udało się i przegrali mecz różnicą 16 punktów.

TKM Włocławek-Siarka Tarnobrzeg 56:72 (13:19, 13:17, 9:22, 21:14)

Punkty dla TKM-u ; Kaczmarek-2, Łukasik-0, Szabelski-6, Włudarski-1, Makowski-0, Wojciechowski-0, Lebiedziński-12, Jankowski-4, Bykowski-5, Maciejewski-4, Rakowski-4, Bednarek-18.