U-16 Kadeci

22MAR2019
U-16 Kadeci

Rozgrywki strefowe Kadetów U-16.

W dniach od 13 do 17 marca br odbyły się rozgrywki w ramach strefy w koszykówce Kadetów U-16 Mężczyzn z udziałem dwóch drużyn z województwa kujawsko-pomorskiego i dwóch z łódzkiego. Rozgrywki o awans do mistrzostw Polski odbyły się w Łodzi.

Województwo Kujawsko-Pomorskie reprezentowali: mistrz województwa - TKM Włocławek i wicemistrz - Twarde Pierniki Toruń. Województwo Łódzkie reprezentowali- ŁKS AZS UŁ Szkoła Gortata Łódż i AZS PWSZ Ósemka Skierniewice.

Wyniki TKM-u:

1.  13.03.2019. TKM Włocławek - Twarde Pierniki Toruń 75-64 (25-10, 21-20, 14-14, 15-20)

Już w pierwszej kwarcie zawodnicy włocławscy uzyskali 15-punktową przewagę, którą w następnych kwartach utrzymywali na równym poziomie, by ostatecznie zakończyć mecz wygraną. Punkty dla zespołu TKM-u: Droś-12, Bykowski-12, Chodulski-2, Szortyka-2, Szabelski-6, Wdzięczny-0, Wojciechowski-2, Łukasik-8, Andrzejewski-14, Bednarek-17.

2.  16.03.2019. AZS PWSZ Ósemka Skierniewice - TKM Włocławek  60-95 (10-24, 19-25, 11-31 , 20-15)

Od początku do końca meczu TKM posiadał zdecydowaną przewagę i w większej części meczu grał zawodnikami drugiej piątki. To i tak wystarczyło na wysokie zwycięstwo różnicą 35 punktów. Punkty dla TKM-u: Droś-25, Wojciechowski-1, Chodulski-2, Szortyka-2, Szabelski-6, Wdzięczny-0, Bykowski-11, Bladoszewski-15, Andrzejewski-27, Bednarek-6.

3.  17.03.2019. TKM Włocławek - ŁKS AZS UŁ Szkoła Gortata 96-75 (26-21, 26-19, 18-16, 26-19)

Mecz od początku by zażarty, gdyż grały przeciwko sobie dwa równorzędne zespoły. Pierwsza kwarta zakończyła się minimalną przewaga włocławian. W następnych kwartach TKM mozolnie powiększał przewagę.W czwartej kwarcie włocławianie zdecydowanie dominowali nad przeciwnikiem i zeszli z parkietu jako zwycięzcy.

Punkty dla TKM-u: Droś -20, Bykowski-12, Chodulski-0, Szortyka-0, Szabelski-0, Wojciechowski-2, Łukasik-4, Wdzięczny-0, Bladoszewski-16, Andrzejewski-30, Bednarek-12.

4. AZS PWSZ Ósemka Skierniewice

Do ćwierćfinałów Mistrzostw Polski U-16 awansowały 3 pierwsze zespoły.

Ćwierćfinał z udziałem TKM-u odbędzie się w Jeleniej Górze w dniach 5-7 kwietnia 2019r. Przeciwnicy TKM-u: Gimnazjum 92 Ursynów Warszawa, MKS Dąbrowa Górnicza, Sudety Jelenia Góra.