U-16 Kadeci

9WRZ2013
U-16 Kadeci

BRAWO!! Po raz drugi III miejsce - Turniej w Kruszwicy.

W dniach 6-8 września w Kruszwicy odbył się memoriał im. Pawła Cieślaka w kategorii kadetów (rocznik 1998). W turnieju udział wzięła nasza drużyna Kadetów Młodszych (rocznik 1999), wsparta przez 4 starszych kolegów z rocznika 1998.

Turniej rozpoczął się pechowo dla naszych młodych koszykarzy. W pierwszym meczu z Niwą Oświęcim, pomimo tego, iż gra była wyrównana przez trzy kwarty, zawodnicy TKMu ulegli różnicą 14 punktów. Tego samego dnia, w drugim spotkaniu, młodzi koszykarze pokonali drużynę Mikst Międzychód różnicą, aż ponad 40 punktów. W sobotni poranek naszym przeciwnikiem była drużyna z Żyrardowa. Podobnie jak w ostatnim piątkowym spotkaniu, nasi chłopcy spisali się bardzo dobrze zwyciężając również różnicą 40 punktów. W sesji popołudniowej, TKM-owi przyszło zmierzyć się z zespołem z Inowrocławia, który do tego momentu był bez porażki w turnieju, pokonując między innymi drużynę z Oświęcimia różnicą 14 punktów. Nie lada zadanie więc czekało na naszych młodych koszykarzy. Po bardzo dobrym rozpoczęciu spotkania przez Inowrocław (w 4,5 min gry rzucili 5 na 5 za 3 punkty), gra się uspokoiła a kontrolę zaczęli osiągać nasi chłopcy. Dobrze w tej części gry spisywali się  między innymi Gabriel Orzelski, Michał Różanowski i Andrzej Pluta, którzy to dynamicznymi akcjami przedzierali obronę strefową zespołu inowrocławskiego.Do przerwy zespół TKMu prowadził różnicą 6 punktów. Po przerwie powtórzył się scenariusz z pierwszej kwarty i zawodnicy z Inowrocławia rzucili kilkukrotnie za 3, co pozwoliło im odzyskać prowadzenie w spotkaniu. Dobra, agresywna obrona TKMu przyniosła jednak porządane efekty i w 4 kwarcie na wyraźne prowadzenie wyszli już nasi chłopcy. Na 2 min. do końca meczu TKM prowadził różnicą 14 punktów. Tak wysokie prowadzenie dawało szansę na zajęcie 1 miejsca w turnieju mimo porażki z Oświęcimiem. Niestety w końcówce koszykarzom z Inowrocławia udało się po raz kolejny dołożyć 2 rzuty za 3 punkty i ostatecznie TKM zwyciężył różnicą 7 punktów (88:81). Było to najlepszy mecz na tym Turnieju w wykonaniu naszych chłopców, którzy zagrali z ogromną determinacją i zaangażowaniem pokonując starszych kolegów z Inowrocławia. W niedzielę TKM-owi przyszło rozegrać walkę o 3 miejsce z zespołem gospodarzy - Kruszwicy. Mecz był dość jednostronny, nasi chłopcy wygrali po raz kolejny różnicą 40 punktów, Ostatecznie zajmując 3 miejsce w memoriale Pawła Cieślaka w Kruszwicy. O 3 pozycji zadecydowała mała tabelka między 3 zespołami( Inowrocław, Włocławek, Oświęcim).