U-15 Kadeci młodsi

10MAR2019

XII kolejka ligi Kadetów Młodszych.

W dniu 5 marca 2019 roku doszło w Toruniu do ciekawego meczu pomiędzy Twardymi Piernikami 2005 Toruń i zespołem TKM-u Włocławek (2005), w ramach 12 kolejki rozgrywek w klasie Kadet Młodszy U-15.

Niespodziewanie lecz zasłużenie wygrał TKM Włocławek 78-74. Jest to pierwsze zwycięstwo od 2 lat, tym cenniejsze, że wygrane w hali przeciwnika. Od początku gra włocławian nie napawała optymizmem. Torunianie w pierwszej kwarcie osiągnęli 10- punktową przewagę i dominowali w grze, szczególnie w akcjach pod koszami. Pod koniec drugiej kwarty zespół TKM-u zaczął odrabiać straty, by po rzucie za "trzy" Ertmana  wyjść na prowadzenie 38-36. W trzeciej kwarcie, zespół włocławski grając uważnie w ataku i w obronie, zaczął powiększać przewagę, która miejscami wynosiła 8-10 punktów. W ostatniej kwarcie, po serii błędów włocławian, gospodarze w 33 minucie meczu wyszli na prowadzenie 63-61. Było to krótkotrwałe, bo w następnych minutach, po kilku zagraniach Kornatki, najlepszego zawodnikaTKM-u, włocławianie odzyskali prowadzenie i do końca kontrolowali poczynania na boisku.

Twarde Pierniki 2005 Toruń - TKM Włocławek  74 - 78 (18-10, 18-28, 16-20, 22-20)

Punkty dla TKM-u: Biliński-20, Ertman-9, Łazarski-13, Gallus-2, Wojtyczka-0, Gachewicz-3, Markowski-0, Bęben-3, Kępski-8, Bógdał-2, Kornatka-18, Kaliński-0.