U-11 Zuchny

11MAR2018
U-11 Zuchny

II turniej dziewczynek kategorii U-11.

W cieniu rozgrywek męskich, w TKM-ie "dojrzewał" zespół koszykówki dziewcząt, roczniki 2007 i młodsze. Zespół zorganizowany i trenowany przez trenera Michała Mrówczyńskiego ukształtował się w przeciągu krótkiego czasu i teraz przyszła pora, aby sprawdzić swój poziom w meczach o mistrzostwo województwa kujawsko-pomorskiego.

W dniu 3 marca 2018 w II turnieju rozgrywek kobiet w klasie Zuchny U-11, który odbył się we Włocławku wzięły udział drużyny: MUKS WSG Supravis V Bydgoszcz, LKS Szubinianka Szubin i TKM Włocławek.

1. TKM Włocławek-MUKS WSG Supravis V Bydgoszcz 20:48 (2:16, 2:8, 8:18, 8:6)

Początkowe minuty meczu to wyrażna przewaga zespołu bydgoskiego. Speszonym zawodniczkom TKM-u nic nie wychodziło. W następnych minutach nasz zespół opanował tremę i zaczął przeprowadzać coraz składniejsze akcje. W miarę upływu czasu gra się wyrównała i przewaga gości nie była tak wyrażna. Przegrana 20:48 z bardzo silną, ograną, drużyną z Bydgoszczy może nie jest sukcesem, ale dziewczęta TKM-u, swoją ambicją, determinacją i wolą walki sprawią nam jeszcze niejedną miłą niespodziankę.

Punkty dlaTKM-u zdobyły: Alicja Szylbert-0, Lena Maciejewska-2, Kalina Giżyńska-0, ZofiaSzylbert-2, Julia Lewandowska-0, Weronika Klóska-4, Jagoda Łukasik-2, Marcelina Mikołajczak-2, Ada Podkomorzy-0, Nicola Bieniecka-6, Oliwia Walczak-2, Amelia Ujazdowska-0.

2. TKM Włocławek- LKS Szubinianka Szubin: 38:28 (14:5, 9:10, 10:2, 5:11)

Drugi mecz w Turnieju TKM rozegrał z Szubinianką. Stawiane na straconej pozycji dziewczęta TKM-u rozpoczęły mecz z animuszem i zepchnęły do rozpaczliwej obrony pewną siebie drużynę z Szubina. Pierwszą kwartę wygrał nasz zespół 14:5. Po trzech kwartach TKM wygrywał 33:17.W ostatniej kwarcie gra się nieco wyrównała, ale zespół włocławski przeważał zakończył mecz historycznym, pierwszym zwycięstwem 38:28.

Punkty dla TKM-u uzyskały: Szylbert A.-0, Maciejewska-8, Giżyńska-0, Szylbert Z.-2, Lewandowska-0, Klóska-8, Łukasik-9, Mikołajczak-5, Podkomorzy-4, Bieniecka-0, Walczak-0, Ujazdowska-2.