U-14 Młodzicy

4GRU2017
 (V kolejka ligi Młodzików U-14.)

V kolejka ligi Młodzików U-14.

W ramach V kolejki Ligi Młodzików U-14 nasza pierwsza drużyna TKM-u rozgrywała swój mecz w Bydgoszczy z MKS Novum Bydgoszcz, a drużyna TKM II w Toruniu, z swoimi rówieśnikami, drużyną Twardych Pierników 2005 Toruń.

Początek meczu w Bydgoszczy rozczarował kibiców z Włocławka. Koszykarze TKM-u mecz rozpoczęli bardzo słabo natomiast przeciwnik był bardzo mocno zmotywowany żeby ten mecz wygrać. Przegrana I kwarta spotkania wpłynęła mobilizująco na naszych zawodników. Druga kwarta to dobra obrona i zwycięstwo 6:25 pozwoliło naszym zawodnikom spokojniej podchodzić do drugiej połowy meczu. W drugiej połowie meczu nasi zawodnicy w pełni kontrlolowali przebieg spotkania i ostatecznie wysoko wygrali 49:90.

MKS Novum Bydgoszcz - TKM Włocławek 49:90 (18:14, 6:25, 18:17, 7:34)

Punkty dla TKM=u zdobyli: Ochmański 2, Andrzejewski 12, Spiegowski 0, Matusiak 11, Łazarski 1, Wojciechowski 19, Jaskółd 2, Wdzięczny 6, Szylbert 0, Czyżnielewski 6, Szczepański 21, Marek 10.

W dniu 27.11.2017 rozegrano w Toruniu mecz pomiędzy Twardymi Piernikami 2005, a zespołem TKM  II Włocławek. Było to spotkanie równych co do umiejętności zespołów, które w przeszłości spotykały się z różnym skutkiem. Od pierwszych minut mecz był zacięty i szala zwycięstwa przechylała się raz na jeden raz na drugi zespół. Na początku dominował TKM wygrywając pierwszą kwartę 6 punktami. Póżniej nie szło tak dobrze. Pierwsza połowa zakończyła się wygraną Pierników różnicą 1 punktu. Gdy na początku trzeciej kwarty zszedł z boiska nasz rozgrywający Jakub Kępski za popełnienie 5 fauli, obniżyła się skuteczność gry naszej drużyny i zespół toruński wyszedł na sześcio punktowe prowadzenie. Czwarta kwarta to pościg TKM za umykającym zwycięstwem. Dramatyczne były ostatnie sekundy meczu. Na 48 sekund przed końcem Twarde Pierniki prowadziły 6 punktami (57:63) Wtedy celne rzuty Jakuba Kornatki, najpierw za 2, a chwilę później za 3 punkty doprowadziły do wyniku meczu 62:63 dla gospodarzy. Na 8 sekund przed końcem, faulowani taktycznie Torunianie uzyskali dwa trafienia z wykonywanych 4 rzutów wolnych. Wynik na tablicy wyników: 62:65. Po tym piłkę przejął nasz zawodnik i wykonał rzut za 3 punkty, ale niestety  nie trafił i mecz zakończył się porażką naszego zespołu. Było to bardzo dobre widowisko, które zapowiada zaciętą walkę w rozgrywkach U-13, w których to te dwa zespoły będą walczyć o mistrzostwo województwa.

Twarde Pierniki 2005 Toruń - TKM Włocławek 65:62 (15:21, 19:12, 15:10, 16:19).

Punkty dla TKM-u: Szymon Gallus-0, Jakub Bęben-6, Alan Lewandowski-3, Maciej Pankiewicz-1, Miłosz Ertman-0, Mateusz Kaliński-0, Juliusz Markowski-4 ,Nikodem Biliński-19, Jakub Kępski-2, Oliwier Bógdał-0, Jakub Kornatka-20, Antoni Ślufiński-7.