U-14 Młodzicy

5LUT2018

X kolejka ligi Młodzików U-14.

W dniu 3.02.2018r. w ramach 10 kolejki rozgrywek w klasie Młodzik U-14, nasza drużyna TKM II podejmowała MKS Novum Bydgoszcz, a mecz "starszej drużyny"- TKM I przeciwko Enei Astorii Bydgoszcz został przełożony na dzień 18.03.2018.

Pierwszy mecz pomiędzy tymi zespołami, rozegrany w Bydgoszczy zakończył się wysoką przegraną TKM-u 89:46. W oczekiwaniu na rewanż nie spodziewaliśmy się jakiegoś pozytywnego wyniku. MKS Novum to czołówka w lidze Młodzików U-14-obecnie na trzecim miejscu. Rzeczywistość przekroczyła nasze oczekiwania. Nasi młodsi o rok koszykarze w stosunku do przeciwników rozpoczęli mecz z impetem, z olbrzymią wolą walki i dużą skutecznością. Pierwsza połowa meczu zakończyła się wynikiem 34:35. Zaraz po przerwie, TKM podbudowany dotychczasową dobrą grą, w ciągu 3 minut osiągnął prowadzenie 40:35. Zanosiło się na sensację. Nasi koszykarze nie odpuszczali i twardy bój toczył się o każdy metr boiska. Dopiero pod koniec tej kwarty, udało się Bydgoszczanom osiągnąć remis i nieznaczne prowadzenie. W czwartej kwarcie jeszcze nie było zdecydowanego zwycięscy. W dalszym ciągu, nasi koszykarze grali twardo w obronie, skutecznie w ataku wygrywali pojedynki pod koszami, nie pozwalając zawodnikom Novum na rozwinięcie. Ostatnie minuty zadecydowały o wyniku. W tym okresie, zawodnicy TKM-u nie wytrzymali fizycznie końcowego napięcia równorzędnej gry. Popełnili kilka błędów w obronie i w ataku, co pozwoliło doświadczonym zawodnikom Novum uzyskać przewagę i ciężko wywalczone zwycięstwo 60:80. Wynik ten mimo przegranej, jest sukcesem naszego młodego zespołu, który swoją świetną gra wzniósł się na wysoki poziom i dorównywał utytułowanemu przeciwnikowi.

TKM II Włocławek - MKS Novum Bydgoszcz 60:80 (14:17, 20:18, 15:21, 11:24)

Punkty dla TKM-u: Biliński-16, Ertman-2, Gallus-0, Lewandowski-9, Pankiewicz-4, Markowski-4, Bęben-5, Kępski-8, Bógdał-5, Kornatka-7, Kaliński-0, Włodarski-0.