U-14 Młodzicy

29MAR2018

XIII kolejka ligi Młodzików U-14.

W dniu 25.03.2018.w 13 kolejce rozgrywek Młodzików U-14 włocławski TKM II (drużyna młodsza) rozegrał rewanżowy mecz w Bydgoszczy z UKS Basket Regnum Bydgoszcz. Mecz zakończył się niespodziewanym zwycięstwem TKM-u 74:64.

Przeciwnikiem był występujący ze starszym rocznikiem zespół, który w poprzednim spotkaniu we Włocławku, wygrał z TKM-em różnicą 25 punktów. Od początku meczu drużyna bydgoska uzyskała przewagę i wygrała pierwsza kwartę 20:6. W tym momencie sytuacja TKM-u nie wyglądała różowo i zapowiada się powtórka z
pierwszego meczu. Na szczęście wynik nie załamał naszych koszykarzy, którzy opanowali chwilowe trudności i w następnych kwartach kosz po koszu, cierpliwie zaczęli odrabiać straty. W 3 kwarcie nastąpiło przesilenie. Zastosowana przez włocławian twarda, nieustępliwa, skuteczna obrona zaczęła przynosić efekt. TKM wyrównał i osiągnął 11 punktów przewagi (55:44) nad zdezorientowanym, pewnym siebie przeciwnikiem. Czwarta odsłona była tylko formalnością i nasz zespół nie dał sobie odebrać ciężko wywalczonego zwycięstwa.
Wygrywając mecz z grożnym przeciwnikiem, TKM sprawił największą niespodziankę w tegorocznych rozgrywkach Młodzików U 14 M. Zespół okrzepł i z meczu na mecz prezentuje coraz lepsze umiejętności.

UKS Basket Regnum Bydgoszcz - TKM Włocławek  64:74 (20:6, 16:19, 8:30, 20:19)

Punkty dla TKM-u: Biliński-16, Lewandowski-9, Gallus-4, Pankiewicz-4, Wojtyczka-1, Markowski-2, Kępski-8, Bógdał-5, Kornatka-19, Kaliński-2, Włodarski-0, Ślufiński-4.