U-14 Młodzicy

17CZE2018
 (Srebro Mistrzostw Polski dla TKM-u.)

Srebro Mistrzostw Polski dla TKM-u.

W dniach 13-17.06.2018 w Radomiu odbywał się finałowy turniej o Mistrzostwo Polski Młodzików U-14. Bardzo dobrą grę zaprezentowała nasza drużyna, która niestety w finale uległa Basket Clubowi Sieraków 78:101 zdobywając srebrny medal. Gratulujemy !!!

TKM trafił do grupy B, a naszymi przeciwnikami były drużyny: MOSM Tychy, MKS Start SA Lublin i Basketball Club Sieraków. Początek turnieju nie zapowiadał jej cudownego końca. W pierwszym meczu po bardzo wyrównanym meczu, dopiero w końcówce uległ drużynie z Sierakowa 76:62. By myśleć o medalu Mistrzostw Polski trzeba było wygrać dwa pozostałe mecze. I tak też się stało. Najpierw w czwartek pokonaliśmy MOSM Tychy 63:55, a dzień później drużynę z Lublina 75:57. Zajęliśmy w grupie II miejsce i w półfinale trafiliśmy na bardzo mocny zespół WKK Wrocław, który w grupie A zajął I miejsce. Mecz półfinałowy to nasz najlepszy mecz w tym turnieju. Bardzo dobra obrona, skuteczność w ataku, szczęście pod tablicami poprowadziły nasz zespół do pewnego zwycięstwa 80:68. Takiego wyniku chyba nie spodziewali się najwięksi kibice naszego zespołu. To była największa niespodzianka tego turnieju. TKM Włocławek awansował do finału Mistrzostw Polski Młodzików U-14. W drugim meczu półfinałowym Sieraków pokonał drużynę z Słupska i tym samym w meczu finałowym spotkały się drużyny, które rozpoczęły ten turniej: Basket Club Sieraków i TKM Włocławek. Początek meczu nie zapowiadał wyrównanego meczu. Bardzo mocna obrona naszych przeciwników spowodowała liczne błędy naszych zawodników i po pierwszych kilku minutach przegrywaliśmy 0:9. Później mecz się wyrównał, ale nasi przeciwnicy cały czas utrzymywali przewagę conajmniej kilkupunktową. I kwarta zakończyła się wynikiem 16:25, a po pierwszej połowie przegrywaliśmy 37:47. Trzecia kwarta to zryw naszego zespołu i po kilku minutach gry przewaga Sierakowa zmalała do 4 punktów. Niestety na więcej nie pozwolili nasi przeciwnicy i po 30 minutach gry przegrywaliśmy 61:71. Początek IV kwarty to znowu dobra gra naszego zespołu i po 3 minutach gry przegrywaliśmy zaledwie 3 punktami (71:74), a po 4,5 minutach 73:76. Już mogło się wydawać, że może nasi jeszcze przyspieszą i końcówka będzie bardzo zacięta. Niestety proste błędy (straty) i niecelne rzuty dały szansę na zwycięstwo naszym przeciwnikom. Młodzi koszykarze z Sierakowa prawie bezbłędnie (skutecznie) zagrali końcówkę meczu i wysoko pokonali nasz TKM 101:78.  Szkoda przegranej, bo byliśmy bardzo blisko, a  z drugiej strony trzeba pamiętać, że awansowaliśmy z trzeciego miejsca w strefie wojewódzkiej. Mało kto by się spodziewał, że zespół z trzeciego miejsca może awansować do wielkiego finału Mistrzostw Polski. Gratulacje dla całego zespołu i trenerów.

Zespół wystąpił w składzie: Mikołaj Wojciechowski, Jakub Andrzejewski, Wiktor Czyżnielewski, Michał Matusiak, Jan Wdzięczny, Jakub Kornatka (2005), Bartosz Łazarski (2007), Szymon Jaskółd, Kacper Kuźmiński, Nikodem Biliński (2005), Artur Marek, Wiktor Ochmański. Trener: Arkadiusz Czyżnielewski.