U-14 Młodzicy

30STY2019

Odrabianie zaległości ligowych.

W dniu 12 .01.2019 r odbyło się we Włocławku zaległe spotkanie (1 kolejka) meczu koszykówki w ramach rozgrywek klasy Młodzików U-14 Mężczyzn pomiędzy TKM Włocławek i Basket 2010 Kruszwica. Ostatecznie wygrał zespół włocławski 112:52.

Patrząc na wynik wydawało się, że w tym meczu włocławianie mieli zdecydowaną przewagę od początku do końca. W rzeczywistości ,w pierwszej połowie meczu TKM toczył ciężką walkę, gdyż niespodziewanie goście od pierwszych minut spotkania stawili twardy opór i wynik był kwestią otwartą. Słaba dyspozycja strzelecka i w obronie, zawodników włocławskich była ciemnym tłem rozgrywanego meczu. Uporządkowanie gry i uzyskanie  20 punktów przewagi pod koniec drugiej kwarty było możliwe dzięki drugiej piątce włocławian, która stosując pressing na całym boisku w przeciągu 2 minut zdobyła pod rząd 10 punktów (Kępski, Markowski, Pankiewicz, Biliński, Kaliński). Od tego momentu zespół TKM-u przyspieszył grę i stosując morderczy pressing zepchnął drużynę gości do rozpaczliwej obrony. W 4 kwarcie, gdy grały przeciwko sobie najlepsze piątki, Basket oddał całkowicie inicjatywę gospodarzom uzyskując w kwarcie tylko 9 punktów (9:38). Ostatecznie, zasłużone lecz ciężko wywalczone zwycięstwo odniósł zespół włocławski, który pokazał, że będzie się liczyć w rozgrywkach wojewódzkich i strefowych. Czy ta drużyna zdoła awansować do turnieju finałowego mistrzostw Polski?  Występują braki formy u niektórych zawodników. Najwyższy czas wyeliminowania niedociągnięć, gdyż do Mistrzostw Polski U-14 Mężczyzn pozostało niewiele czasu

TKM Włocławek - Basket 2010 Kruszwica 112:52 (24:15, 25:13, 25:15, 38:9)

Punkty dla TKM-u: Lewandowski-1, Łazarski-6, Kępski-23, Ertman-0, Markowski-3, Gachewicz-2, Kornatka-18, Pankiewicz-5, Biliński-38, Kaliński-1, Bęben-10, Bógdał-4.