U-14 Młodzicy

11KWI2019

Turniej strefowy Młodzików.

W dniach 6-7 kwietnia 2019 r. odbył się w Toruniu turniej strefy kujawsko-pomorskiej i łódzkiej Młodzików o awans do ćwierćfinału MP. Uczestniczyły zespoły - TKM Włocławek, ŁKS AZS UŁ Szkoła Gortata Łódż, MKS Ósemka AZS PWSZ Skierniewice i gospodarz - Twarde Pierniki Toruń.

04.04.2019 Twarde Pierniki Toruń - TKM Włocławek 84-81 (17-19, 20-18, 25-13, 22-31)

Swój pierwszy mecz TKM rozegrał z Twardymi Piernikami. Od początku trwała zażarta , twarda, nerwowa walka o przewagę. Pierwszą kwartę nieznacznie wygrał nasz zespół. W drugiej kwarcie gra się wyrównała i do przerwy był remis 37-37. W trzeciej do głosu doszły Pierniki. Włocławianie dali się zaskoczyć, gdy najlepszy zawodnik torunian - Sowiński rzucił nam pod rząd 8 punktów. To zmieniło obraz gry. W dalszej części meczu przewaga Pierników wzrosła do 13 punktów. Od tego momentu  zaczęła się rozpaczliwa pogoń włocławian za umykającym zwycięstwem. Grając bardzo ambitnie, krok po kroku, TKM zaczął niwelować przewagę torunian, by na kilkanaście sekund przed zakończeniem meczu doprowadzić do wyniku 80-82. Mimo dalszych wysiłków nie udało się włocławianom doprowadzić do zwycięstwa i nasz zespół przegrał 84-81.

Punkty dla TKM-u: Biliński-20, Łazarski-6, Lewandowski-5, Pankiewicz-2, Gachewicz-0, Markowski-0, Bęben-6, Kępski-9, Bógdał-5, Kornatka-26, Kaliński-0, Ślufdiński-2.

06.04.2019 TKM Włocławek - ŁKS AZS UŁ Szkoła Gortata Łódż 76-74 (26-11, 18-32, 17-24, 15-7)

Drugi mecz TKM rozegrał z ŁKS-em Łódż. Mecz ten decydował o drugim miejscu w tabeli. Od początku obydwa zespoły grały nerwowo, stąd duża ilość strat. Pierwsi opanowali się włocławianie, którzy uchwycili swój właściwy rytm gry i wygrali pierwszą kwartę zdecydowanie różnicą 15 punktów. Wydawało się, że mają już mecz "w kieszeni". Jednak w drugiej kwarcie zespół łódzki się "pozbierał" i ruszył do generalnego ataku. Zepchnął  włocławian do obrony i wygrał tę kwartę różnicą 13 punktów. W trzeciej kwarcie trwała walka  o przełamanie. W ostatniej części meczu stroną dyktującą warunki był TKM, którego zawodnicy najpierw wyrównali stan meczu, a następnie uzyskali minimalną przewagę. Rozstrzygnięcie nastąpiło w ostatnich sekundach meczu, w których włocławianie uzyskali 2 punkty przewagi i nie oddali  ciężko wywalczonego zwycięstwa 76-74.

Punkty dla TKM-u: Lewandowski-2, Łazarski-3, Kępski-16, Gallus-1, Markowski -6, Pankiewicz-2, Kornatka-27, Gachewicz-2, Ertman-0, Kaliński-0, Bęben-6, Biliński-11

07.04.2019 MKS Ósemka AZS PWSZ Skierniewice - TKM Włocławek 58-97 (14-29, 16-16. 16-28, 12-24)

W ostatnim meczu włocławianie mieli za przeciwnika najsłabszy zespół turnieju - Ósemkę Skierniewice. Przez większość meczu TKM grał zawodnikami rezerwowymi, którzy systematycznie powiększali przewagę. Jedynie w drugiej kwarcie zespół włocławski pozwolił przeciwnikom na lepsze akcje. Póżniej dominowali włocławianie i zakończyli mecz,kończąc turniej na drugim miejscu.

Punkty dla TKM-u: Biliński-14, Ertman-4, Łazarski-6, Lewandowski-6, Gallus-5, Wojtyczka-0, Gachewicz-12, Markowski-2, Bęben-6, Kępski-6, Kornatka-27, Ślufiński-9.