facebook

Aktualności

U-14 Młodzicy

6MAJ2019
U-14 Młodzicy
 (Półfinały Mistrzostw Polski Młodzików U-14.)

Półfinały Mistrzostw Polski Młodzików U-14.

W dniach 26-28.04.2019 roku nasza drużyna Młodzików pojechała do Żar by wziąść udział w turnieju ćwierćfinałowym Mistrzostw Polski U-14. Naszymi przeciwnikami były drużyny: MKKS Żak Koszalin, Piotrkówka Radom i gospodarz Swiss Krono Żary,

W pierwszym naszym meczu przeciwnikiem była drużyna z Koszalina. Wiadomo było, że grupa była bardzo wyrównana i każdy mecz mógł decydować o awansie do półfinałów. Pierwsza połowa meczu była koncertowo zagrana przez naszych zawodników. Pewnie wygrywaliśmy 50:38 i nic nie zapowiadało większych emocji w dalszej części meczu. Przerwa podziałała na nasz zespół bardzo uspakajającą i po III kwarcie przegranej 10:21 walka o zwycięstwo była otwarta dla obydwu drużyn. IV kwarta to walka o każdą piłkę przez zawodników obydwu drużyn. Na początku kwarty na nasze nieszczęście nieznaczną przewagę, cztero punktową, uzyskała druzyna Żaka. Końcówka meczu jednak należała do naszej drużyny. Ostatnie pięć minut meczu wygraliśmy 10:3 i ostatecznie zwyciężylismy 74:71. 

Statystyki z meczu: www.pzkosz.pl

Transmisja meczu: www.youtube.com

W drugim meczu spotkaliśmy się z gospodarzami turnieju, drużyną z Żar. Początek meczu był bardzo udany dla naszych chłopaków. Nie pozwolili za dużo w grze w ataku naszym przeciwnikom i wygrali zdecydowanie I kwartę 23:17. Niestety po pierwszej kwarcie przyszło rozluźnienie, które wykorzystali nasi przeciwnicy. Z każdą minutą meczu powiększali swoje zdobycze punktowe. Nasi zawodnicy nie potrafili przeciwstawić się szybkiej i skutecznej grze przeciwników. Mecz zakończył się wysokim zwycięstwem Swiss Krono Żary 95:67.

Statystyki z meczu: www.pzkosz.pl 

Transmisja z meczu: www.youtube.com

W ostatnim dniu turnieju było wiadomo, że aby awansować musimy pokonać drużynę z Radomia przy równoczesnym zwycięstwie gospodarzy z Żakiem. Kto spodziewał się łatwego zwycięstwa z teoretyczniue najsłabszą drużyną turnieju to się mylił. Nasz zespół na początku meczu grał bardzo "ospale", umożliwiając swoim przeciwnikom łatwe zdobycze punktowe. Po pierwszej kwarcie przegrywaliśmy 18:20. Na szczęście nasi zawodnicy opanowali swoją nerwowość w grze i z każdą minutą meczu udawadniali kto jest lepszy na boisku. Powoli z każdą minutą budowali swoją przewagę punktową. Zespół TKM-u pokonał Piotrkówkę Radom 75:63. 

Statystyki z meczu: www.pzkosz.pl

Transmisja z meczu: www.youtube.com

Foto relacja ZIBIEGO: www.facebook.com

O naszym awansie decydował ostani mecz turnieju Swiss Krono Żary - ŻAK Koszalin. Na nasze szczęście, po dogrywce zwyciężył zespół gospodarzy 78:73 dając awans naszej drużynie. Dziękujemy za postawę fair-play drużynie z Żar. Dziękujemy bardzo też ZIBIEMU za transmisje z każdego meczu.

Partnerzy