facebook

Aktualności

U-11 Zuchy

27KWI2018
U-11 Zuchy
 (Zakończenie sezonu Zuchów U-11.)

Zakończenie sezonu Zuchów U-11.

W zeszłym tygodniu rozegrano ostatnie mecze ligowe tego sezonu w kategorii U-11. Rozegraliśmy mecze przeciwko Enei Astorii Bydgoszcz, Domino Inowrocław i Basketstal Grudziądz.

W czwartek 19 kwietnia gościliśmy w Bydgoszczy. Rozgrywki rozpoczęły się od meczu z gospodarzami Enea Astoria I Bydgoszcz. Pomimo widocznej przewagi naszych koszykarzy, Enea spisywała się dzielnie. Mecz zakończył się wynikiem 105:9 dla naszej drużyny. 
Zaraz po tym meczu rozpoczęliśmy walkę z Twardymi Piernikami 2007 Toruń. Już na samym początku uzyskaliśmy znaczną przewagę punktową. Natomiast Toruń dzielnie bronił i wynik zakończył się jedynie 50:9. Po tych dwóch wygranych przyszedł czas na mecze finałowe, gdzie tym razem my gościliśmy u siebie drużyny: Domino Inowrocław, do tej pory również drużyna, która również pokonała wszystkich swoich przeciwników, oraz Basketstal Grudziądz, z jedną porażką na koncie. Sobotnie mecze rozpoczęliśmy od walki z Domino Inowrocław. Gra była zacięta, ponieważ obie drużyny miały pełną świadomość o co walczą. Szybka gra TKM Włocławek i celne rzuty zapewniły kolejne zwycięstwo naszej drużynie. Ostateczny wynik to 91:25. I nadszedł czas na ostatni mecz z Grudziądzem. Chłopcy już chyba z mniejszym stresem podeszli do tej rozgrywki. Starali się grać od połowy, aby dać więcej szans na rozegranie piłki przeciwnikom. Mecz zakończył się wynikiem 87:32. Postawili kropkę nad "I" i wygrali mecz kończąc rozgrywki na pierwszym miejscu w lidze U11. 
Ważną rzeczą, jaką trzeba podkreślić jest to, że grupa U11 rocznik 2007 to drużyna, która zaczęła grać ze sobą dopiero od września zeszłego roku. Chłopcy przygotowując się do rozgrywek ligowych, dopiero poznawali swoje możliwości i siebie nawzajem. 

Trener Tomaszewski powiedział: "Wszyscy zawodnicy zasłużyli na pochwałę, za ambicję, współdziałanie na boisku, za systematyczny udział w treningach. Należy jednak zaznaczyć, że zespół był wzmacniany w ważnych meczach przez dwóch zawodników, którzy trenują ze starszymi rocznikami (Babis Krzysztof i Bartosz Łazarski). Wzmocnienie to, to duża wartość dodana dla całego zespołu i jego sukcesu. W podsumowaniu należy zaznaczyć, że wygrywaliśmy spotkania dobrą, a na tle innych zespołów można stwierdzić bardzo dobrą obroną i skutecznym atakiem. W zespole na dzień dzisiejszy jest -duch sportowy. Zakładamy, że w przyszłości nie osłabnie i będzie to jedna z silniejszych drużyn TKM-u Włocławek."

Suma zdobytych punktów we wszystkich meczach: 
Krzysztof Babis - 193
Dawid Klimczak - 120
Dawid Piekarski - 101
Bartosz Łazarski - 92
Bartosz Żywica - 66
Igor Kraziński - 57
Kacper Napora - 55
Aleks Ostrowski - 52
Oliwier Martynowski - 40
Hubert Sieraczkiewicz - 29
Bartłomiej Michalski - 24
Iwo Jankowski - 20
Marcel Pałucki - 20
Rafał Nowak - 12
Piotr Winnicki - 11
Kacper Radowski - 4

Dziękujemy trenerowi Kazimierzowi Tomaszewskiemu za tak świetne przygotowanie, rodzicom i kibicom za wsparcie, a przede wszystkim naszym zawodnikom za dostarczenie tak pięknych emocji. Każdy mecz można było oglądać na żywo, a nagrania są dostępne na naszej stronie facebook TKM Włocławek.
Na inaugurację z rozdania medali zapraszamy 16 czerwca o godzinie 11:00, która odbędzie się w Toruniu w siedzibie KPZKOSZ. 

U-11 Zuchy
U-11 Zuchy
U-11 Zuchy
U-11 Zuchy

Partnerzy