facebook

Aktualności

U-13 Młodzicy młodsi

3CZE2018
U-13 Młodzicy młodsi
 (III turniej UFFO Basket Cup rocznika 2005.)

III turniej UFFO Basket Cup rocznika 2005.

W dniach 01-03.06.2018 nasza drużyna rocznika 2005 i młodsi brała udział w III turnieju UFFO Basket Cup 2018. Na dwóch halach w Warszawie i w Mińsku Mazowieckim brało udział 16 zespołów rocznika 2005. Nasza drużyna trafiła do grupy C, a jej przeciwnikami były zespoły: BK Valmiera (Łotwa), Basket Ósemka Wejherowo i jeden z gospodarzy UKS Pro Basket Mińsk Mazowiecki.

W pierwszym dniu turnieju nasza drużyna rozegrała dwa mecze. W pierwszym wysoko pokonała UKS Pro BAsket Mińsk Mazowiecki 78:39. Niestety w drugim pojedynku po bardzo wyrównanym meczu musieliśmy uznać wyższość drużyny z wybrzeża i przegraliśmy z Ósemką Wejherowo 66:62. Bardzo skomplikowało nam to drogę do walki o medale, gdyż według regulaminu o miejsca 1-4 walczyły drużyny - zwycięzcy poszczególnych grup. W drugim dniu turnieju doszło do niespodzianki w naszej grupie gdyż drużyna z Mińska Mazowieckiego pokonała Ósemkę Wejherowo 53:50 i tym samym nasza drużyna miała zepewnione II miejsce w grupie bez względu na wynik ostatniego meczu z Valmeirą (zwycięstwo dawało nam I miejsce w grupie C). Niestety łotysze pokazali naszej drużynie jakie są jej braki i zwyciężyli 81:45. Pozostała nam walka o miejsca 5-8. W pierwszym meczu wysoko pokonaliśmy UKS MOSM Bytom 86:44. Zwyciętswo to dawało nam możliwość walki o 5 miejsce w ostatnim dniu turnieju. Naszymi przeciwnikami była znowu drużyna łotewska BK Ogre. Pierwsza połowa meczu nie była udana dla naszego zespołu. Bardzo słaba obrona i skuteczność rzutowa spowodowały, że po pierwszej połowie przegrywaliśmy 22:33. Trzecia kwarta to lepsza gra naszej drużyny i odrabianie strat. Po 30 minutach gry prowadziliśmy 43:42. Ostatnia odsłona meczu zapowiadała dużo emocji i tak też było. Nasza drużyna prawie przez całe ostatnie 10 min prowadziła, ale nie potrafiła zdobyć większej przewagi niż kilka punktów. Na 26s. przed końcem prowadziliśmy 55:53 i mieliśmy piłkę w ręku. Niestety nasz zawodnik podał piłkę przeciwnikowi, który nie zmarnował prezentu i dporowadził do remisu. Ostatnie sekundy meczu to nasz faul w ataku, strata piłki przez naszego przeciwnika, a na 1.4 s przed zakończeniem meczu faul na środku boiska na naszym zawodniku. Rzuty osobiste miały zadecydować o zwycięstwie albo dogrywce. Na szczęście Jakub Kępski popisał się jednym celnym rzutem, który zapewnił nam zwycięstwo 56:55 i piąte miejsce w turnieju. 

Zwycięzcą turnieju została drużyna Twardych Pierników Toruń, która w finale pokonała Gardinas Grodno 52:38.

Nasza drużyna wystąpiła w składzie: Krzysztof Babis, Jakub Bęben, Nikodem Biliński, Oliwier Bógdał, Szymon Gallus, Mateusz Kaliński, Jakub Kępski, Jakub Kornatka, Alan Lewandowski, Bartosz Łazarski, Juliusz Markowski, Maciej Pankiewicz, Antoni Ślufiński, Tomasz Wojtyczka.

Trener: Arkadiusz Czyżnielewski, Grzegorz Kożan.

U-13 Młodzicy młodsi
U-13 Młodzicy młodsi
U-13 Młodzicy młodsi
U-13 Młodzicy młodsi

Partnerzy