facebook

Osiągnięcia

Sezon 2017/2018 Tradycyjnie przygotowania do nowego sezonu rozpoczęły się od obozu szkoleniowo-kondycyjnego, który odbył się w dniach 25.06.2017 do 3.07 2017 roku w Białym Dunajcu. Udział brało 53 zawodników różnych grup wiekowych. Oprócz zajęć specjalistycznych uczestnicy brali tez udział w wycieczce w góry i do na baseny do” Tatralandii”. Od 15 sierpnia 2017 roku wszystkie grupy szkoleniowe rozpoczęły zajęcia przedsezonowe na obiektach OsiR-u.W nowym sezonie trenują następujące grupy szkoleniowe ;

          grupa naborowa rocz.2010/11 -trener Iwona zawadzka        - sala SP nr 20

          grupa naborowa  rocz. 2009    – trener Krystian Kurlapski  - sala SP nr 2

          grupa naborowa  rocz.207/8 Ch/dz -trener Marek Pietrzak  -Brześć Kuj  SP nr 1

          grupa zuchów    rocz.2007/8 Dz  -trener Michał Mrówczyński  - SP nr 22

          grupa zuchów   rocz.2007  - trener Kazimierz Tomaszewski  -Hala OsiR ,SP nr 2

          grupa żaków      rocz.2006 -trener Krystian Kurlaoski – SP nr 2

          grupa mł.mł       rocz.2005 -trener Grzegorz Kozan  - Hala Mistrzów

          grupa młodz.     rocz.2004 – trener Arkadiusz Czyżnielewski -SP nr 19

          grupa kadetów rocz.2002/3 -trener Maciej Żywiczka – ZSElekt

          grupa juniorów rocz.2000/1 – trener Grzegorz Kożan – Hala Mistrzów

          grupa jun.st       rocz.2008/99-trener Grtzegorz Kożan – Hala Mistrzów

          grupa III ligi -                        - trener Grzegorz Kożan – Hala Mistrzów.

W okresie przygotowawczo-startowym zespoły brały udział w turniejach kontrolnych w swych kategoriach wiekowych.Wiele z nich wygrali a zawsze zajmowali miejsca w czołówce,i zostawali wyróżniani nagrodami indywidualnymi.

Do rozgrywek zgłoszono 12 zespołów w tym jeden zespół dziewczat.W rozgrywkach na szczeblu wojewódzkim wszystkie zespoły /poza dziewczętami uplasowały się na czołowych miejscach i tak:

Zuchy - I miejsce, Żaki - I miejsce, Młodzicy młodsi - IImiejsce, Młodzicy - Imiejsce, Kadeci młodsi - I miejsce, Kadeci II miejsce, Juniorzy - I miejsce, Juniorzy starsi - I miejsce, III liga -I miejsce.

W dalszych rozgrywkach na szczeblu centralnym: Zespół III ligi awansował do turnieju finałowego w rozgrywkach o wejście do II ligi Mężczyzn. Zabrakło troche szczęścia oraz fatalnej zbieżności terminów (część zawodników zdawała maturę), ale pomimo tego wynik sportowy należy uznać za duży sukces. Juniorzy starsi awansowali do półfinałów MP U-20, zajmując ostatecznie 15 miejsce w Polsce. Juniorzy również awansowali do półfinałów MP U-18. Kadeci awansowali do ćwierćfinałów MP U-16, Młodzicy -awansowali do finału Mistrzostw Polski U-14, w którym to wywalczyli srebrne medale.

W kadrze wojewódzkiej grało 6 zawodników, która zdobyła V miejsce na Olimpiadzie Młodzieży.

W kadrach Polski grają;

Rafał Komenda -U-20

Oliwier Bednarek, Dawid Bykowski U-15

TKM VICE-MISTRZ POLSKI MŁODZIKÓW U-14

Rozgrywki w sezonie 2016/2017.

Sezon 2016/2017 rozpoczęto przygotowaniami na obiektach OSiR. Wszystkie grupy od 15 sierpnia podjęły treningi ogólnorozwojowe. W okresie przygotowawczym szczególną uwagę zwrócono na kształtowanie cech motorycznych,w zależności od przedziałów wiekowych zawodników. Grupy młodsze wcześniej odbyły obóz sportowy, który odbył się w Białym Dunajcu. Po okresie przygotowawczym zespołu brały udział w meczach sparingowych i turniejach towarzyskich w celu konfrontacji z innymi zespołami jak również w celu określenia stopnia realizacji zadań przed startowych. Konfrontacje te wykazały,że zespoły są dobrze przygotowane do rozgrywek mistrzowskich. We wszystkich turniejach nasze drużyny zajmowały miejsca w przedziale I-III. Rozgrywki w klubie, które mają najwyższą rangę, to II liga. Zespół nasz dość szczęśliwie utrzymał się i od następnego sezonu w dalszym ciągu nasi najlepsi zawodnicy będą mogli konfrontować swe umiejętności z ligowcami. Juniorzy starsi zakończyli rozgrywki już w lutym 2017 roku zajmując I miejsce w województwie oraz 11 miejsce w Polsce. Po drodze przeszli pozytywnie eliminacje strefowe i ćwierćfinałowe na szczeblu Mistrzostw Polski tej kategorii wiekowej. Juniorzy zdobyli III miejsce w województwie, nie awansując na szczebel centralny. Kadeci po walce z zespołem Nowum też wywalczyli III miejsce w województwie -poza rozgrywkami na szczeblu centralnym. W tych kategoriach liczyliśmy na awans do szczebla centralnego. Młodzicy rocznika 2003 zajęli I miejsce w województwie ,I miejsce w strefie oraz II miejsce w ćwierćfinałach MP awansując do półfinałów. W półfinałach wywalczyli I miejsce awansując do finału, który odbył się w Opalenicy. Po bardzo zaciętych spotkaniach nasi młodzicy zajęli I miejsce zdobywając Mistrza Polski Młodzików U-14. Jest to bardzo duży sukces zawodników, trenerów i TKM-u. Młodzicy młodsi zajęli I miejsce w województwie z dużą przewagą nad pozostałymi zespołami. W sezonie nie przegrali żadnego meczu. Zespół rocznika 2005 „Żaki” po wielkich bojach zajął w województwie II miejsce za Piernikami Toruń. Pierwszy raz w rozgrywkach brał udział zespół rocz.2006 „Zuchów”, który w systemie turniejowym pokonał wszystkie zespoły - zajmując I miejsce. Wyniki osiągnięte są wynikiem długofalowej polityki szkoleniowej w TKM -ie. Poza wymienionymi osiągnięciami należy zauważyć, że już rosną następcy bowiem prowadzone są zajęcia z grupami naborowymi w rocz.2007,2008,2009,2010,. W sezonie 2016/20178 utworzono w TKM dwie grupy dziewcząt,które w następnym sezonie zaczną już brać udział w rozgrywkach mistrzowskich. Poza rozgrywkami mistrzowskimi zespoły rozgrywały turnieje towarzyskie.

Do wyróżniających się zawodników w poszczególnych kategoriach należeli

II-liga:.Krawiec,Sołtysiak,Komenda,Matusiak,Ćwikliński

Jun.st:Komenda,Ostrowski,Kłódkowski,Ćwikliński.

Jun.:Różanowski,Ostrowski,Afeltowicz,Chabasińsski

Kadeci:Griszczuk,Balcerkowski,Mularski,Lebiedziński

Młodzicy:Bykowski,Bednarek,Szabelski,Łukasik,Wojciechowski

Młodz.Mł:Andrzejewski,Matusiak,Czyżnielewski,Wdzięczny,

Żaki:Biliński,Kornatka,Lewandowski,Markowski

Zuchy:Kępski,Łazarski,Babis.

W kadrze woj.która wywalczyła III miejsce w OOM;

Bykowski,Bednarek,Szabelski,Wojciechowski,Wudarski,Bladoszewski,Andrzejewski,Łukasik

Kadra Polski;

U-20 Komenda

U-14 Bednarek

Rozgrywki w sezonie 2015/2016:

Jak co roku w sierpniu wszystkie grupy rozpoczęły okres przygotowawczy na bazie obiektów włocławskiego OsiR-u.Natomiast kadeci przebywali na obozie w Dusznikach Zdroju.Przygotowania dla zespołów juniorów st.i juniorów były pod kątem startu w II lidze.We wrześniu poszczególne grupy treningowe rozegrały mecze i turnieje kontrolne z przeciwnikami z całej Poski.Młodzicy brali udział w turnieju w Olsztynie,gdzie zjęli III miejsce oraz w Piszu gdzie na 8 zespołów zajęli VI miejsceMłodzicy młodsi brali udział w turnieju w Krakowie ,zajmując I miejsce.W tym samym okresie juniorzy brali udział w turnieju Pyry poznań a kadeci w turnieju Zamiary w Bydgoszczy..Młodzicy młodsi brali też udział w turnieju w Opalenicy,zajmując II miejsce.W październiku przed rozgrywkami mistrzowskimi żacy brali udział w turnieju we Wielichowie.Okres przygotowawczy przeoracowano solidnie .Przed rozgrywkami II ligi zawodnicy grali w Piotrkowie ,wygrywając dwa mecze z PiotrkoviąW sezonie nasze zespoły dominowały w rozgrywkach wojewódzkich ,czego wynikiem był udział zespołów w e wszystkich kategoriach wiekowych w rozgrywkach na szczeblu centralnym.Juniorzy starsi zajęli II miejsce w województwie ,następnie zajęli II miejsce w strefie oraz III miejsce w ćwierćfinałach U -20 zajmujc w skali kraju 17 miejsce.Juniorzy wygrali całą ligę wojewódzką nie przegrywając meczu,Pokonują wszystkie szczele rozgrywek centralnych zajęli VI miejsce w Polsce

Kadeci po zdobyciu II miejsca w województwie -na szczblu centralnym osiągnęli największy sukces w klubie zdobywając brązowe medale w finałach Mistrzostw Polski ,które odbyły się w Radomiu.

Młodzicy też zajęli II miejsce w województwie by następnie przez strefę, ćwierćfinał dotrzeć do półfinału U-14.W rozgrywkach zajęli miejsce 13.Pozostałe grupy,które w tym sezonie po raz pierwszy startowały w rozgrywkach -też zajęły I miejsca. Dobrze to rokuje na przyszły sezon.

Wyróżniający się zawodnicy w poszczególnych rocznikach;

U-20 Jankowski,Komenda,Barański,Wronkowski,Matusiak,

U-18 Marchlewski,Ręgocki,Ćwikliński,Bogucki,Komenda

U-16 Drozdowski,Woroniecki,Zygmunciak,

U-14 Lebiedziński,Lewandowski,Przybyszewski

Polskę reprezentują;

U-20 Jankowski

U-18 Komenda,Bogucki

U-16 drozdowski,Woroniecki

U-14 Lebiedziński

W kadrze wojewódzkiej ;

 rocz.2002 Lebiedziński,Lewandowski,Przybyszewski,Jankowski,

rocz.2003 Bykowski,Łukasik,Szabelski,Bednarek,Szortyka,Bladoszewski,

rocz.2004;Andrzejewski,Czyżnielewski,Matusiak,Ochmański,Wdzięczny,Szczepański.

Po zakończeniu rozgrywek mistrzowskich rozegranojeszcze kilka turniejów towarzyskich .Młodzicy młodsi wygrali silnie obsadzony turniej w Grójcu ,zajęli II miejsce na turnieju w Iniwrocławiu.W czercu 2016 wygrali turniej Prezydenta Włoclawka.

Podsumowaniem sukcesów TKM-u w zakończonym sezonie jest udział naszego zespołu w rozgrywkach II ligii .Zespół nasz po wielkich bojach utrzymał się  w lidze i w przyszłym sezonie dalej nasza młodzież będzie doskonaliła swe umiejętności  w konfrontacji z zespołami w których grają doświadczeni zawodnicy.

Rozgrywki w sezonie 2014/2015

  TKM prowadziło zajęcia w 10 grupach szkoleniowych.Sezon rozpoczęto od obozów w Gardeji i Mursasichle. Uczestnikami byli zawodnicy młodszych grup,Pozostałe grupy okres przygotowawczy realizowały we Włocławku w formie obozu dochodzeniowego. W końcowej fazie przygotowań wszystkie zespoły mające grać w rozgrywkach rozgrywały spotkania kontrolne we Włocławku jak i na turniejach wyjazdowych. Największą aktywność w przygotowaniach wykazał rocz.2003.We wszystkich zaliczonych turniejach nasze zespoły zajmowały minimum III miejsca. Jedynie zespól rocz. 2000 zajął VI miejsce ale za to w bardzo silnie obsadzonym turnieju w Wilnie.W rozgrywkach mistrzowskich stanowiliśmy zdecydowaną czołówkę w województwie kujawsko-pomorskim a także w rozgrywkach na szczeblu centralnym. Zespoły kadetów ,juniorów,juniorów starszych oraz III liga awansowały do szczebla centralnego..Juniorzy starsi po zdobyciu II miejsca w województwie brał udział w barażach/z udziałem zawodników -uczniów SMS Cetniewo/ i wygrał te baraże awansując do strefy z I miejsca .W strefie zdobył  II miejsce i awansował do ćwierćfinałów Mistrzostw Polski. Zawody te odbyły się we Włocławku. Po zaciętych spotkaniach -wywalczył I miejsce awansując do dalszych gier. Półfinały odbyły się w dniach  20-22.02.2015 także we Włocławku a nasi zawodnicy po dobrych 2 meczach i porażce z Treflem Sopot zajęli II miejsce awansując do finału. Finał Juniorów starszych odbył się w Gdyni w dniach 11- 15 .03 2015.Nie był on udany dla naszego zespołu z paru powodów;

-wylosowanie silnej grupy/Gdynia,Poznań Wrocław/

-plaga kontuzji/Olejniczak,Bojanowski,Komenda,Barański/

-nie trafienie z formą podstawowych zawodników/Jankowski,Warszawski/

Po wygraniu meczu z Rosą Radom zajęliśmy VII miejsce,które należy też uznać za duże osiągnięcie.

Juniorzy w rozgrywkach wojewódzkich zajęli II miejsce za Astorią,natomiast w strefie rozegranej w Pabianicach zajęli I miejsce awansując automatycznie do półfinałów Mistrzostw Polski,które odbyły się we Wrocławiu.W pólfinałach zajęli III miejsce ,nie awansując do strefy finałowej./Wisła Kraków,Śląsk Wrocław,TKM,Dąbrowa Górnicza/.

Zespół kadetów zajął II miejsce w rozgrywkach wojewódzkich za drużyną Novum  i odpadł z dalszych rozgrywek w strefie,która odbyła się w Pabianicach.

Młodzicy rocz.2001 zajęli w województwie III miejsce i nie awansowali do rozgrywek na szczeblu centralnym.

Młodzicy młodsi zajęli w województwie I miejsce i na tym kończą się rozgrywki w tej kategorii wiekowej. TKM II oparte na roczniku młodszym zajęło IV miejsce co należy uznać za duże osiągnięcie gdyż rywalizowali z zawodnikami starszymi.

Polskę w różnych reprezentacjach wiekowych reprezentują;

U-20 Witliński,Olejniczak,Bojanowski

U-18 Komenda

U-16 Drozdowski,Woroniecki,Zygmunciak

Rozgrywki w  sezonie 2013/2014:

 Przygotowania rozpoczęto od początku sierpnia 2013 roku we Włocławku w obiektach OSiR-u. Powołano następne grupy naborowe, rozpoczynając szkolenie od rocznika 2007.Zajęcia odbywamy w kilku salach/Hala Mistrzów, OSiR-mała sala, Zesp.Szkół Elektrycznych,Zespół Szkół Samochodowych,SP nr 23/.Szkoleniem objętych jest około 180  dzieci i młodych zawodników w 11 grupach szkoleniowych. W rozgrywkach mistrzowskich udział biorą aż 9 zespołów. Zajęcia odbywają się od 3 do 5 razy w tygodniu a zespoły grające dodatkowo rozgrywają mecze kontrolno-mistrzowskie w soboty lub niedziele zgodnie z terminarzem rozgrywek organizowanych przez KPZKosz w Bydgoszczy. Wynikiem szerokiego frontu pracy z młodzieżą są bardzo dobre wyniki w rywalizacji sportowej w województwie kuj-pomorskim a zwłaszcza  na szczeblu centralnym. W tym sezonie nie będzie zawodnikiem naszego Klubu Bartek Pietras,Który zmienił barwy i w tym sezonie będzie graczem Estudiantes Madryt.Życzymy mu dalszego rozwju sportowego i liczymy że może kidyś wróci do nas. W punktacji Ministerstwa Sportu uplasowaliśmy się jako klub na 234 miejscu – na 3326 wymienionych klubów -zdobywając 133,33 pkt. Jest to najlepszy wynik w stosunku do pozostałych klubów włocławskich. W rywalizacji młodzieżowych klubów koszykarskich uplasowaliśmy się na bardzo wysokim miejscu -7 w kraju.

Nasi zawodnicy godnie reprezentowali  kraj i miasto na kilku turniejach zagranicznych /Litwa/jako zespół TKM i jako reprezentanci kraju. Pietras i Komenda reprezentowali Polskę w Turnieju Nadziei Olimpijskich ,który odbył się w grudniu 2013 roku w Wałbrzychu. Aktualnie w kadrze Polski U-16 mamy trzech zawodników obok wymienionych wyżej powoływany jest również Stefan Marchlewski. W rozgrywkach aktualnie trwających wszystkie startujące zespoły plasują się w ścisłej czołówce drużyn. Zakładamy ,że cztery zespoły wystartują w rozgrywkach na szczeblu centralnym a z tym wiążą się zwiększone wydatki finansowe – stąd prośba aby władze Miasta Włocławka w miarę swoich możliwości udzieliły Klubowi wsparcia moralnego i finansowego. W okresie sprawozdawczym zakończyły się rozgrywki na szczeblu wojewódzkim,w których nasze zespoły zdecydowanie dominowały. Rywalizacja w poszczególnych kategoriach wiekowych przedstawia się następująco:

Żaki rocz. 2003/4 – IV miejsce

Żaki rocz.2002       -II miejsce

Młodzicy mł.        - III miejsce

Młodzicy               - I miejsce

Kadeci                   - I miejsce

Juniorzy                - I miejsce

Juniorzy st.           - I miejsce

III liga               -   III miejsce .

Zespoły ,które nie brały udziału w meczach mistrzowskich startowały w turniejach towarzyskich,zajmując czołowe lokaty. Bardzo dobrze prezentuje się rocz.2003/2004.

 Po zakończonych rozgrywkach wojewódzkich wszystkie zespołu awansowały na szczebel centralny, który został poprzedzony rozgrywkami strefowymi/Kuj-Pomorskie – Łódzkie/.Ten szczebel rozgrywek nasze zespoły pokonały bez  większych problemów i awansowały na szczebel centralny. Juniorzy st. walczyli w lutym w półfinałach MP U-20.Po zaciętych i wyrównanych meczach,mimo wygrania 2 spotkań nie awansowali do finałów/mała tabelka/.Był to mimo wszystko duży sukces ,bowiem nasz zespół był zdecydowanie młodszy rocznikowo /większość zawodników – rocz. 1996/.Do wyróżniających się zawodników należeli; Witliński. Kruszczyński,Jankowski,Kijewski. Kolejny zespół to juniorzy – po strefie grali w ćwierćfinałach w Koszalinie ,gdzie wygrali wszystkie mecze zajmując I miejsce i awansowali do półfinałów o których organizację wystąpił TKM.W uznaniu wyników sportowych i organizacyjnych PZKosz przyznał nam w/w imprezę. Po zaciętych meczach wywalczyliśmy II miejsce premiujące awansem do finałów,które odbyły się we Wrocławiu. Po bardzo dobrych spotkaniach zespół Nasz uplasował się na wysokim IV miejscu. Zawodnicy nasi byli chwaleni za walkę i dobry poziom sportowy. Do wyróżniających się należeli;Olejniczak,Warszawski,Jankowski i Barański. Wynikiem dobrej gry jest powołanie na konsultację szkoleniową w kadrze Polski U-18 ;Olejniczaka,Warszawskiego i Jankowskiego.

Kadeci  jako zwycięscy strefy awansowali automatycznie do półfinałów MP U- 16.W półfinale,który odbył się w Słupsku zajęli II miejsce awansując do finałów. Przegrali tylko ze Śląskiem Wrocław i w dniach 28 -1 czerwca odbędzie się finał w Tarnobrzegu,Jadą z dużymi szansami na dobrą lokatę. Młodzicy rocz. 2000 po wygraniu strefy grali we Włocławku w ćwierćfinałach MP U 14,które zdecydowanie wygrali i uplasowali się na I miejscu. W dniach 23-25 maja 2014 roku odbyły się  półfinały w Szczecinie ,ktore zdecydowanie wygrali awansując z pierwszego miejsca do finałów MP. Finał w Gdańsku rozgrywany był w dniach od11 do 15 czerwca 2014 roku.Nasi zawodnicy spisali się rewelacyjnie zdobywając MISTRZA POLSKI U-14.Do wyróżniających się zawodników należą;Pluta A,Drozdowski,Piątek,Woroniecki i Zygmunciak.

Barwy Polski reprezentują:

U-20  - Witliński Mikołaj

U-18  -Warszawski Adrian,Olejniczak Dominik,Jankowski Bartosz

U -16 – Komenda ,Marchlewski

U-14 – Drozdowski,Woroniecki,Zygmunciak

Udział w kadrze wojewódzkiej biorą;

rocz.2001 Griszczuk,Bierski Drak Sbahi,

rocz.2000,Pluta,Drozdowski,Woroniecki,Zygmunciak

rocz.1999  Ostrowski, Zawitowski, Różanowski.

Rozgrywki w sezonie 2012/2013:

  TKM prowadziło 12 grup szkoleniowych w tym 9 grających w lidze woj. kuj-pomorskiego. Udział w zajęciach brało około 200 zawodników,którzy systematycznie i z zaangażowaniem realizowali programy poszczególnych grup. Zajęcia rozpoczęły się od sierpnia 2012 roku obozem w Białym Dunajcu. Ćwiczyły rocz.1996 i młodsze w dobrych warunkach socjalnych i w odpowiedniej bazie sportowej. Od września wszystkie zespoły zgłoszone do rozgrywek,brały udział w turniejach kontrolnych we Włocławku i w terenie sprawdzając swój poziom przygotowania do udziału w rozgrywkach. Od października ruszyła liga,w której to nasze zespoły miały dominować. W rzeczywistości dominowały we wszystkich grupach. W styczniu 2013 roku kontynuowaliśmy turniej Włocławek Cup tym razem zapraszając czołowe zespoły z kraju i Basket Akademię z Litwy. Po zaciętych bojach w rocz.1997 i mł. zajęliśmy II miejsce/WKK Wrocław,TKM,Basket Akademia,Kadra woj. rocz.1998/W rocz. 2000 nasz zespół zdobył I miejsce/TKM,Basket Akademia rocz. 2001,MKS Zabrze,WKS Śląsk/ W omawianym sezonie zespoły nasze brały udział w licznych turniejach towarzyskich zajmując czołowe lokaty. Podsumowując wyniki rywalizacji na szczeblu wojewódzkim można zauważyć tylko najwyższe miejsca w poszczególnych kategoriach wiekowych;

III liga.                  tr Kożan         II miejce /II w strefie,III w ćwierćfinale-o wejście do II ligi/

juniorzy                 tr Kożan         II miejsce/II w strefie,II w półfinałach,VII w finałach MP/

kadeci                    tr Żywiczka    I miejsce/I w strefie,II w półfinałach,VI w finałach MP/

kadeci mł               tr Tomaszewski I miejsce

młodzicy                tr Kożan         II miejsce/IV w strefie,II w ćwierćfinałach,IV w półfinałach MP/

młodzicy mł           tr Boblewski   I miejsce

żacy                        tr Boblewski   III miejsce

W kadrze Polski U-16;

       Marchlewski

       Komenda

       Pietras

W kadrze woj. kuj-pomorskiego:

      jun.mł;Marchlewski,Komenda,Tuszyński,Dutkiewicz, Ręgocki,Frontczak,Cieślewicz,Pietras

      młodzików;Pluta ,Ostrowski,  Zawitowski,Wilczyński,   Różanowski.

W czasie trwania sezonu należy zwrócić uwagę na fakt iż nasi trenerzy w ramach podnoszenia swych kwalifikacji zawodowych brali udział w Szkole Trenerów- III edycja/ Kożan,  Boblewski/a trener Kożan został wyróżniony przez fundację M. Gortata i odbył staż w USA.

Rozgrywki w sezonie 2011/2012:

 Po dobrych wynikach poprzedniego sezonu Zarząd Klubu postanowił powołać kolejną grupę naborową na bazie przedszkolaków.  Tym samym ilość grup zwiększyła się do 11-tu. Frekwencja na zajęciach napawa optymizmem,biorąc pod uwagę fakt iż są to zajęcia dobrowolne. Zespoły w okresie przygotowawczym zaliczyły obóz sportowy w Dobrzyniu nad Wisłą oraz brały udział w licznych turniejach kontrolnych we Włocławku i w kraju. Jako klub jesteśmy organizatorami międzynarodowego turnieju -”Włocławek Cup” z udziałem drużyn z Litwy i czołowych z kraju.

W omawianym sezonie osiągnięto następujące wyniki:

III liga              tr Żywiczka   III m. w województwie

Juniorzy Starsi tr Żywiczka    III m. w województwie

Juniorzy           tr Kożan         VII m. w województwie

Kadeci              tr Kożan           I m. w województwie      X m. w Polsce

Młodzicy          tr Tomaszewski I m. w województwie     II m. w Polsce ;Marchlewski,Pietras,Dutkiewicz, Ręgocki,Marciniak,Maciejewski,Tucholski, Zboiński,Tuszyński,Cieślewicz,Komenda,Frontczak

Młodzicy mł;    tr Śledziński     II m. w województwie

W kadrze województwa:

juniorów młodszych;Matusiak, Cieślakiewicz,Wiśniewski,Pietras,Marchlewski

młodzików;Marchlewski,Pietras,Cieślewicz,Komenda,Tuszyński, Ręgocki,Dutkiewicz,Frontczak.

W sezonie 2010/2011 kontynuowano ten sam system szkolenia mając na uwadze szeroki front uczestników w każdej grupie. W roku 2011 dokonano częściowej wymiany kadry szkoleniowej z uwagi na fakt iż trener Szablowski  i Woźniak awansowali w strukturach I zespołu Anwilu nie

mogli poświęcać swego czasu na szkolenie młodzieży w naszym klubie. Osiągnięto w sprawozdawczym sezonie następujące wyniki;

III liga                tr. Szablowski    III m. w województwie

Juniorzy starsi    tr  Szablowski    I m. w  województwie          VII m. w Polsce

Juniorzy              tr Szablowski    III m. w województwie

Kadeci                tr Woźniak         III m. w województwie

Młodzicy            tr. Tomaszewski   I m .w województwie         VIII m. w Polsce

Młodzicy młodsi tr Tomaszewski  I m. w województwie.

W kadrze Polski w rocz. 1993 – zakwalifikowano Michała Pietrzaka

a w kadrze wojewódzkiej nasz klub reprezentowali;Wiśniewski,Matusiak, Ćieślakiewicz..

W zajęciach prowadzonych na kilku obiektach sportowych brało udział około 140 zawodników.

W sezonie 2009/2010 podobnie jak w poprzednim sezonie Zarząd znów zwiększył ilość grup szkoleniowych ale utrzymał ilość startujących zespołów. Zwiększyła się też ilość trenerów do 6. Po  zintensyfikowanych przygotowaniach i dużej ilości turniejów towarzyskich osiągnięto następujące rezultaty;

-młodzicy młodsi    I miejsce w wojwództwie

-młodzicy;               I miejsce w województwie

                                I miejsce w strefie

                                II miejsce w ćwierćfinale

                                III miejsce w półfinale

                                IX miejsce w Polsce

-kadeci                    III miejsce w województwie

-juniorzy                 III miejsce w województwie

-juniorzy starsi        I miejsce w województwie

                                I miejsce w półfinale

                                IV miejsce w finale

Półfinał i finał organizowany był przez TKM i zdaniem wszystkich uczestników na bardzo wysokim poziomie organizacyjnym.

W podsumowaniu rywalizacji na szczeblu krajowym Klub nasz znacznie poprawił osiągnięcie punktowe i otrzymał 114,54.W skali miasta Włocławka jest to najlepszy wynik gdzie wyprzedziliśmy takie lokalne potęgi jak Vektra i WTWioślarskie.

W kadrach występują:

       Polski     - Glabas,Piechowicz

      województwa;;Sobczak,Stępkowski,Kijewski,Jankowski,Warszawski,Wronkowski,Komorowski,Kuberski,Przekwas.

Jednocześnie informuję że w obecnym sezonie 2010/2011 szkolenie zostało poszerzone i na dzień dzisiejszy wygląda nastepująco;

III liga                                               tr Szablowski

-juniorzy st                                       tr Szablowski

-juniorzy                                           tr Szablowski

-kadeci                                              tr Woźniak

-młodzicy                                          tr Tomaszewski

-młodzicy młodsi                              tr Tomaszewski

-młodziocy młodsi rocz.1998            tr Żywiczka

-młodzicy młodsi rocz.1999              tr Śledziński

-grupa naborowa rocz.2000 i młodsi tr Boblewski

-grupa naborowa rocz.2002 i młodsi tr Żywiczka.

Liczymy że tak masowe szkolenie odniesie pozytywny efekt w przyszłości. Aktualnie w procesie szkoleniowym w TKM bierze udział około 150 zawodników.

W sezonie 2008/2009 Zarząd TKM uznał,że należy zwiększyć ilość grup szkoleniowych i biorących udział w rywalizacji sportowej. Dało to efekt w wynikach na zakończenie sezonu i tak;

-młodzicy młodsi     I miejsce w województwie

-młodzicy                II miejsce w województwie;

                                                                              II miejsce w strefie

                                                                              III miejsce w ćwierćfinałach.

-kadeci                    I miejsce w województwie;

                                                                             I miejsce w strefie

                                                                            I miejsce w ćwierćfinale

                                                                            I miejsce w półfinale

                                                                            IV miejsce w finale.

 Zespół nasz przed rozgrywkami na szczeblu centralnym wzmocnił Przemysław Karnowski z Katarzynki Toruń.

-juniorzy                 I miejsce w województwie;

                                                                          I miejsce w strefie

                                                                          I miejsce w ćwierćfinale

                                                                          I miejsce w półfinale 

                                                                         V miejsce w finale.

-juniorzy starsi     I miejsce w województwie;

                                                                          I miejsce w strefie

                                                                          III miejsce w półfinale

                                                                         XIII w Polsce.

W w/w sezonie w kadrze Polski juniorów byli;Glabas,Piechowicz,Sadowski,Ziółkowski,Adamczewski.

W kadrze wojewódzkiej;Pietrzak,Rutkowski,Markiewicz,Podlewski,Bledziewski.

 

Był to udany sezon,czego dowodem był fakt ,że nasz Klub został sklasyfikowany na 7 miejscu w Polsce wśród klubów młodzieżowych w koszykówce. W klasyfikacji ogólnopolskiej klubów zajęliśmy 294 miejsce na 3046 klubów,co dało 110,25 pkt we współzawodnictwie krajowym.

W sezonie 2007/2008 TKM przejął grupy szkoleniowe z WTK, kontynując dalsze szkolenie. Przejęto 4 grupy/juniorów,kadetów,młodzików i grupę naborową. Pracę z młodzieżą z zakresu szkolenia koszykówki realizowało 4 trenerów/instruktorów/.

   W podsumowaniu sezonu nasze zespoły plasowały się na następujących miejscach;

-rozgrywki wojewódzkie;

                                      młodzicy młodsi              II miejsce

                                      młodzicy starsi               III miejsce.

Miejsca te nie dawały awansu na szczebel centralny.

-rozgrywki centralne;

                                    juniorzy   - I miejsce w woj.

                                                     -I miejsce w strefie dwóch województw

I miejsce w ćwierćfinałach

II miejsce w półfinałach

VI miejsce w finałach.

 Drużyny brały też udział w wielu turniejach towarzyskich ,wiele z nich wygrywając/szczegóły w sprawozdaniu zasadniczym/.

Partnerzy