III Liga

19STY2018
III Liga

VI kolejka III ligi Mężczyzn.

W dniu 13.01.2018, w ramach 6 kolejki rozgrywek III Ligi Mężczyzn włocławski TKM rozegrał mecz w Pabianicach z drużyną ZEC PKK 99. Było to twarde, zacięte spotkanie, w którym sytuacje zmieniały się raz po raz na korzyść jednego lub drugiego zespołu.

W I kwarcie, po serii celnych rzutów za 3 punkty (4 razy) Pabianiczanie prowadzili 25:18. W drugiej kwarcie stroną przeważającą byli nadal gospodarze, chociaż gra się nieco wyrównała. Trzecia kwarta była dla TKM-u tragiczna. W 26 minucie meczu, z powodu błędów i strat popełnianych przez nasz zespół ZEC PKK 99 prowadził różnicą 21punktów (59:38). Na szczęście, w ostatnich minutach tej kwarty, nasi zawodnicy obudzili się z zimowego snu i obniżyli nieco przewagę gospodarzy, przegrywając tylko 63:55. Tak naprawdę to "prawdziwy mecz" rozpoczął się w czwartej kwarcie. Na jej początku to dalsze błędy i nieskuteczność gry naszego zespołu. Przeciwnik w ciągu 4 minut odskoczył na 12 punktów. Od tego momentu Włocławianie zaczęli grać szybciej, skuteczniej z minuty na minutę zmniejszając niekorzystny wynik. Przyczyniła się do tego seria celnych rzutów Komendy i Ciesielskiego, którzy w 40 minucie meczu doprowadzili do wyrównania 81:81, a następnie do prowadzenia TKM-u 83:81. Ostatnia minuta meczu to horror! Na 4 sekundy przed zakończeniem meczu, nasz zespół posiadał piłkę. Wówczas nasz zawodnik Mariusz Zych został sfaulowany i wykonywał dwa rzuty wolne. "Weteranowi koszykówki" Zychowi, nie zadrżała ręka podczas wykonywania rzutów wolnych i TKM prowadził 85:81. Po tym piłkę przejęli Pabianiczanie, którzy wykonali rzut za 3 punkty, ale nie trafili i było po meczu! Włocławianie mogli się cieszyć z tak ciężko wywalczonego zwycięstwa, które z przebiegu gry nie było tak oczywiste. Osłodą tego meczu był festiwal rzutów za trzy punkty: Gospodarze trafili w czasie meczu 10 razy, a TKM-8 razy.

ZEC PKK 99 Pabianice - TKM Włocławek 81:85 (25:18, 16:18, 22:19, 18:30)

Punkty dla TKM-u : Ciesielski-27, Frontczak-2, Drozdowski-10, Matusiak-5, Afeltowicz-6, Zych-5, Komenda-22, Jankowski-0, Szląskiewicz-8.