III Liga

26STY2018
III Liga

VII kolejka III Ligi Mężczyzn.

W dniu 21.01.2018r. odbył się we Włocławku mecz VII kolejki rozgrywek o Mistrzostwo III Ligi Mężczyzn, w którym włocławski TKM podejmował zespół ŁKS Szkoła Gortata z Łodzi.

Co można powiedzieć o drużynie, która w przeciągu 6 minut miażdży przeciwnika osiągając wynik 19:0 ? Można tylko skwitować, że zespół wzniósł  się na nieoglądany dotychczas poziom i pokazał wysoką klasę! Tak się zdarzyło w meczu o Mistrzostwo III Ligi rozegranym we Włocławku, w którym TKM rozgromił  drużynę ŁKS Szkoła Gortata z Łodzi w stosunku 101:74. Grały przeciwko sobie równorzędne zespoły, mimo to, na samym początku ŁKS został zaskoczony niesamowitą skutecznością Włocławian. Łodzianie długo nie mogli wyjść z szoku i pierwsza kwartę przegrali 31:8. Było już po meczu! W następnych odsłonach gra się wyrównała i przebiegała w granicach remisu. Gościom do końca meczu nie udało się odrobić strat z pierwszej kwarty i ostatecznie przegrali mecz różnicą 27 punktów.
Mecz ten pokazał możliwości zespołu włocławskiego, i to pozwala przypuszczać,że następne spotkania będą podobne.

TKM Włocławek-ŁKS Szkoła Gortata Łódż 101:74 (31:8, 24:22, 26:25, 20:19)

Punkty dla TKM-u : Piątek-0, Ciesielski-23, Frontczak-11, Markowski-0, Drozdowski-22, Matusiak-1,
Afeltowicz-11, Chabasiński-0, Komenda-21, Jankowski-4, Szląskiewicz-8.