III Liga

27MAR2018
III Liga

X kolejka III ligi Mężczyzn.

W dniu 24 marca 2018r. w ramach 10 kolejki rozgrywek, został rozegrany we Włocławku mecz o mistrzostwo 3 Ligi Mężczyzn pomiędzy TKM Włocławek i MCHKK Chełmno, który decydował o pierwszym miejscu w ligowej tabeli.

Jak przewidywano, od początku mecz miał bardzo wyrównany przebieg i losy jego rozstrzygnęły się dopiero w końcówce. Zespół TKM-u od początku spotkania, grając z werwą i z zaangażowaniem miał lekką przewagę nad ambitnie grającym zespołem z Chełmna i prowadził kilkoma punktami. Na początku czwartej kwarty, kiedy włocławianie na moment rozlużnili obronę, goście z Chełmna wyrównali i na 3 minuty przed zakończeniem wyszli na prowadzenie. Na szczęście  w ostatnich sekundach meczu, TKM celnymi rzutami Zycha i Afeltowicza zapewnił sobie zwycięstwo 99:92 i tytuł mistrzowski w wojewódzkich rozgrywkach III ligi Mężczyzn.

Gratulując zawodnikom i trenerom sukcesu, oczekujemy na dobre wyniki w dalszych spotkaniach o awans do 2 ligi Mężczyzn.

TKM Włocławek - MEDOS MCHKK Chełmno 99:92 (29:26, 28:24, 23:25, 19:17)

Punkty dla TKM-u: Piątek-4, Ciesielski-16, Frontczak-11, Markowski-0, Drozdowski-10, Afeltowicz-10, Protasiuk-0, Zych-16, Komenda-23, Szląskiewicz-10.