III Liga

18KWI2018
III Liga

Turniej półfinałowy o awans do II ligi.

W dniach 13.04.- 15.04.2018, w Raciborzu rozgrywano turniej eliminacyjny o wejście do II Ligi Mężczyzn. Brały w nim udział drużyny: Ofensywa Racibórz, KU AZS U W Warszawa, MKK Pyra Poznań i TKM Włocławek.

Na inaugurację TKM rozegrał spotkanie z AZS Warszawa. Po dramatycznym meczu i dogrywce zwyciężył  TKM 91:83. Zespół TKM-u rozpoczął mecz "z zębem" i po 5-ciu minutach prowadził 20:10. Póżniej coś się zacięło. AZS zaczął odrabiać straty dzięki doskonałej skuteczności w rzutach za 3 punkty (5x w I kwarcie), lecz TKM utrzymał prowadzenie 27:24. W drugiej kwarcie gra się wyrównała . Akademicy wykonali kilka udanych akcji, wyrównali i po drugiej  kwarcie prowadzili 40:42. Trzecia kwarta przyniosła im dalsze prowadzenie 64:58. W 4 kwarcie zespół włocławski przyspieszył grę, zastosował szczelną twardą obronę i kilkoma świetnymi atakami doprowadził do kontaktu punktowego 65:66. Od tego momentu gra nabrała kolorytu i w ostatnich sekundach meczu,przy prowadzeniu AZS-u 75:72 Afeltowicz celnym rzutem za 3 punkty doprowadził do dogrywki. W dogrywce, zaraz na początku po kilku świetnych zagraniach TKM-u, od prowadzenia 81:80 rozpoczął sie koncert gry drużyny włocławskiej, która celnymi rzutami Cieśielskiego, Krawca, Komendy i Frontczaka zdobyła pod rząd 10 punktów i przeważyła szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

TKM Włocławek-KU AZS UW Warszawa 91:83 (27:24, 13:18, 18:22, 17:11, d:16:8)

Punkty dla TKM-u : Piątek-5, Ciesielski-27, Frontczak-9, Krawiec-14, Protasiuk-0, Afeltowicz-6, Komenda-20, Szląskiewicz-10.

W drugim swoim meczu w turnieju o wejście do II Ligi Mężczyzn TKM miał za przeciwnika drużynę MKK Pyra Poznań. Mecz od początku nie układał się po myśli włocławian. Zespół włocławski grał na "śpiąco" i nie przypominał drużyny z poprzedniego zwycięskiego meczu. Pyra rozpoczęła mecz z animuszem i po 10 minutach gry Poznaniacy prowadzili 21:12. Druga kwarta podobna. TKM  ją" przespał" i po 20 minutach przegrywał różnicą 10punktów (27:37). W III kwarcie TKM poderwał się do walki i w efekcie zmniejszył prowadzenie Pyry do 4 punktów (45:49). W 4 kwarcie trwała nieustanna pogoń zespołu włocławskiego za umykającym zwycięstwem, ale Poznaniacy do końca wykorzystali słabszą formę włocławian i wygrali zasłużenie 73:63.

TKM Włocławek-MKK Pyra Poznań 63:73 (12:21, 15:16, 18:12, 18:24)

Punkty dla TKM-u: Piątek-3, Ciesielski-13, Frontczak-6, Krawiec-15, Protasiuk-0, Afeltowicz-6 Komenda-12, Szląskiewicz-8.

Trzeci mecz (ostatni) w turnieju o wejście do II Ligi M. TKM rozegrał mecz z gospodarzami-Ofensywą Racibórz. Początek meczu to skuteczna gra raciborzan, którzy w 6 minucie wygrywali 16:6. Od następnych minut TKM się "rozgrzał" i zaczął skuteczniej grać w obronie i w ataku. Trzy "trójki w wykonaniu Krawca i Komendy ostudziły nieco pewność i aktywność gospodarzy,którzy już nie grali z taką pasją jak na początku  i TKM zmniejszył różnicę do 3 punktów (21:24). W II kwarcie trwała zacięta gra i włocławianie krok po kroku, z olbrzymią determinacją odrabiali straty. Mimo to, dzięki błędom w ataku i w obronie przegrywali po 20 minutach meczu 36:46. Trzecią kwartę TKM rozpoczął z animuszem i z olbrzymią wolą zwycięstwa. Po 4 minutach gry, od ujemnego wyniku 41:52 rozpoczął sie koncert gry w wykonaniu włocławian. Seria szybkich ataków, świetna szczelna obrona, heroiczne pojedynki pod własnym koszem zaczęły przynosić efekt i TKM uzyskując pod rząd 22 punkty zaczął prowadzić 63:58. Gdy na początku IV kwarty Frontczak trafił "trójkę" (66:58), wydawało się, że jest już po meczu! Ale przeciwnik nie odpuścił, przeprowadził kilka skutecznych ataków obniżając różnicę do 2 punktów (66:68). W następnych minutach trwała walka "kosz za kosz", ale celna "trójka"Afeltowicza załamała gospodarzy, którzy zaczęli  popełniać błędy i to  TKM
kończąc mecz wynikiem 89:76 cieszył się z awansu do finału rozgrywek o wejście do II Ligi Mężczyzn. Cały zespół TKM-u zasłużył na wyróżnienie, gdyż po słabszych okresach, końcówkę meczu rozegrał koncertowo, do czego przyczyniła się świetna gra Afeltowicza, leadera drużyny -  Ciesielskiego oraz pozostałych kolegów.

Ofensywa Racibórz-TKM Włocławek 76:89 (24:21, 22:18, 12:24, 18:26)

Punkty dla TKM-u: Piątek-0, Ciesielski-27, Frontczak-12, Krawiec-14, Protasiuk-0, Afeltowicz-17, Komenda-17, Szląskiewicz-2.