III Liga

12PAŹ2014
III Liga

II kolejka III Ligi Mężczyzn.

W znakomitym stylu zainaugurowali sezon III ligi koszykarze TKM-u. W meczu na własnym parkiecie Włocławianie podjęli zespół Noteci Antbud Inowrocław.

Początek spotkania był bardzo udany dla Włocławian. Rozpoczęliśmy mecz prowadzeniem 5:0. W drugiej częsci I kwarty goście nieco uspokoili swoją grę i zaczęli dotrzymywać kroku naszym zawodnikom. Ostatecznie pierwsza kwarta pada łupem zawodników Noteci 13:12. W pierwszej kwarcie po stronie Włocławian wyróżnić należy Bartosza Jankowskiego, zdobywcę 6 punktów w tej części gry. Druga kwarta to znakomita obrona i fantastyczne, szybkie ataki w wykonaniu TKM-u, który w tej części gry nie tylko zniwelował przewagę z pierwszej kwarty, ale wyszedł na 17-to punktowe prowadzenie. Trzecia kwarta to kontorolowanie tempa przez nasz zespół i dokładanie punkcik po punkciku do istniejącej już przewagi. W tej części gry prowadzenie TKM-u sięgnęło różnicy nawet  30 punktów. Ostatnia część gry toczyła się kosz za kosz, a ostateczny wynik spotkania to 75 do 51 dla TKM-u. Z dobrej strony w tym meczu pokazał się Bartosz Jankowski zdobywca 27 punktów.

Po tym zwycięstwie na uwagę zasługuje fakt, iż TKM Włocławek to obok drużyny Astori II Bydgoszcz, najmłodszy zespół w całej III lidze Kujawsko Pomorskiej. W składzie TKM-u wystąpili tylko i wyłącznie nasi wychowankowie, a średnia ich wieku to 18,03 lat (na marginesie należy dodać iż, tylko jeden zawodnik w zepole ma więcej niż 18 lat.) Dla naszego zespołu tym cenniejsze to doświadczenia, im więcej minut na parkiecie spędzają chłopcy z roczników 97 i 98. W dniu dzisiejszym wystąpiło ich aż 6. Cieszymy się niezmiernie, iż możemy brać czynny udział w rozwoju koszykarskich umiejętności tych chłopców.

TKM Włocławek -Noteć Antbud Inowrocław  75:51 (12:13, 26:8, 21:13, 16:17)

Punkty dla TKM-u zdobywali: Jankowski 27(3x3), Wronkowski 9, Zych M 8 (1x3), Marchlewski 8, Barański 6, Ręgocki 6, Warszawski 5, Kijewski 4, Chojnacki 2, Wojciechowski, Matusiak i Cieślewicz nie punktowali.