facebook

Aktualności

U-12 Żacy

13GRU2019
U-12 Żacy

Turniej VI Żaków.

8 grudnia swój debiut w rozgrywkach ligowych zanotowała najmłodsza grupa zawodników trenujących w szeregach TKM. W ramach ligi U-12 drużyna prowadzona przez Krystiana Kurlapskiego, a składająca się z chłopców z roczników 2009 i młodszych, rozegrała dwa mecze w hali OSiR we Włocławku. Przeciwnikami były drużyny Twardych Pierników Toruń oraz MKS Novum Bydgoszcz.

Pierwszy mecz od początku był bardzo zacięty. Żadna z drużyn nie mogła uzyskać przewagi wyższej niż 6 pkt. Nasi zawodnicy podeszli do gry z ogromnym zaangażowaniem i wolą walki. Mimo, że dla większości z nich był to absolutny debiut na ligowych parkietach, nie przestraszyli się bardziej doświadczonych graczy z Torunia i cały czas byli w kontakcie z przeciwnikiem. Dopiero w czwartej kwarcie Twarde Pierniki, wykorzystując większe doświadczenie odskoczyły na 10 punktów przewagi, której nie oddali już do końca spotkania.

TKM II - Twarde Pierniki Toruń 32:44 (8:8, 7:14, 14:10, 3:12)

Statystyki z meczu: kpzkosz.com.

Drugie spotkanie było mniej wyrównane. Gracze z Bydgoszczy od początku potrafili wykorzystać dużą przewagę fizyczności nad, często, o dwa lata młodszymi od siebie zawodnikami TKM II. W naszych szeregach brak doświadczenia gracze nadrabiali zaciętością i nie odpuszczali przez całe spotkanie. Walczyli dzielnie z silniejszymi i wyższymi bydgoszczanami, często dosłownie wyrywając im piłkę z rąk i napędzając kontry. Fizyczność i większe ogranie pozwoliły jednak MKS Novum wygrać spotkanie dość wysoko, ale gracze TKM mogą być z siebie dumni, po tym jak zaprezentowali się dziś w obydwu meczach.

TKM II - MKS Novum Bydgoszcz 48:79 (18:24, 9:10, 12:21, 9:24)

Statystyki z meczu: kpzkosz.com.

Kolejne spotkania drużyna trenera Kurlapskiego rozegra już 15 grudnia w Brześciu Kujawskim (Szkoła Podstawowa nr 1). Jednym z nich będzie pojedynek derbowy ze starszymi kolegami z drużyny TKM I.

Partnerzy