19WRZ2016
U-12 Żacy
 (Międzynarodowy Turniej Minikoszykówki o Puchar Starosty Poznańskiego.)

Międzynarodowy Turniej Minikoszykówki o Puchar Starosty Poznańskiego.

W miniony weekend nasza drużyna Żaków (U-12) sprawiła ogromną niespodziankę w turnieju minikoszykówki w Suchym Lesie pokonując w finale Albę Berlin i tym samym zdobywając Puchar Starosty Poznańskiego.

TKM trafił do grupy A w której zmierzył się kolejno z Nickel Basket Akademią Suchy Las 2004, Pyrą Poznań oraz z Nickel Basket Akademią (Poznań). W tym samym czasie w grupie B rywalizowały zespoły Alby Berlin, Śląska Wrocław, Nickel Basket Akdemia (Skórzewo) oraz Nickel Basket Akademia (Kórnik).

GRUPA A.

Pierwszy mecz ze starszymi kolegami był bardzo zacięty i wyrównany. Zawodnikom TKM-u jednak udało się zbudować kilku punktową przewagę którą utrzymali do końca odnosząc pierwsze zwycięstwo w turnieju 37 do 33. Drugim grupowym rywalem Włocławian był zespół Pyry Poznań. W tym spotkaniu było zdecydowanie mniej emocji, gdyż Włocławianie wysoko zdeklasowali rywala zwyciężając 79 do13. Ostatni grupowy rywal zespół z Suchego Lasu podbudowany zeszłotygodniowym zwycięstwem na turnieju w Krakowie miał być mocnym przeciwnikiem dla naszych chłopców. Wyrównana walka trwała jednak tylko przez kilka minut, po których to TKM przejął inicjatywę i szybko odskoczył rywalowi odnosząc kolejne zwycięstwo w turnieju 48 do 25. Trzy zwycięstwa w fazie grupowej dały naszym adeptom 1 miejsce i trafili oni w meczu półfinałowym na zespół Śląska Wrocław.

GRUPA B

W grupie B w tym samym czasie toczyły się spotkania, które odbywały się pod dyktando Alby Berlin i Śląska Wrocław. W takiej też kolejności te zespoły awansowały do Półfinałów.

Półfinał rozpoczął się od bardzo nerwowych akcji włocławian. Zawodnicy Śląska skrupulatnie to wykorzystali i szybko wyszli na prowadzenie 7:0. Wtedy o przerwę na żądanie poprosili włocławscy trenerzy. Po powrocie na parkiet gra w szeregach TKM-u nareszcie zaczęła się układać i tym razem to Włocławianie zwyciężyli fragment gry 7:0. Po pierwszej kwarcie na tablicy widniał remis 7:7. Druga kwarta to dobra gra przede wszystkim w obronie, kilka łatwych przechwytów i do przerwy TKM prowadzi różnicą 8 oczek. 3 kwarta wyrównana, kosz za kosz z lekkim wskazaniem na TKM. Ostatnia odsłona gry to już koncertowy popis naszych żaków którym udało się wyraźnie odskoczyć i zwyciężyć 4 mecz w turnieju jakże ważny, dający awans do finału. Ostateczny wynik meczu ze Śląskiem 57 do 36.

FINAŁ

W finale na włocławian czekała ogromna niespodzianka, przyszło bowiem zmierzyć im się  z legendarną Albą Berlin. Mecz finałowy z murowanym  faworytem turnieju jakim była Alba Berlin, był na pewno ogromnym wyzwaniem dla włocławskiej drużyny. Przed meczem widać było niesamowite emocje i ogromne podekscytowanie możliwością zmierzenia się z tak klasowym rywalem. Od początku meczu widać było, że TKM łatwo skóry nie sprzeda. Pierwsze punkty dla włocławian zdobył Jakub Kornatka i zaraz zanim punktowali kolejni gracze. Ku zdziwieniu ogromnej liczby kibiców gospodarzy jak i drużyn przyjednych (około 20 osobowa grupa kibiców z Włocławka) TKM bardzo pewnie sobie poczynał na parkiecie. Pierwsza kwarta tak samo jak pierwsza połowa bardzo wyrównana, minimalnie lepszy do przerwy TKM 31 do 30. Po przerwie nawałnica ataków Alby Berlin. Nasi przeciwnicy szybko odskoczyli do stanu 38 do 31. Włocławianie nie załamali się jednak i punkt po punkcie odrabiali stratę. Po 3 kwartach tylko 1 punktem prowadziła Alba. Początek 4 kwarty fantastyczny w wykonaniu TKM-u. Agresywna obrona, przechwyty i to TKM prowadzi w połowie 4 kwarty różnicą 8 punktów. Końcowa faza to najbardziej emocjonująca część spotkania. Nawałnica ataków z jednej i drugiej strony, ale ostatecznie to polski zespół z Włocławka zwycięża Międzynarodowy Turniej pokonując w samym finale Albę Berlin 63 do 58.

Ostateczne wyniki  oraz Tabela Turnieju.

8. Nickel BA Skórzewo/Zakrzewo

Ogromne słowa uznania dla młodych koszykarzy TKM-u , którzy sprawili tak miłą międzynarodową niespodziankę. Na grono zawodników z Włocławka oprócz pamiątkowych koszulek i medali spadło wiele nagród indywidualnych. Najlepszym zawodnikiem zespołu z wyróżnieniem trenera został Filip Gachewicz. Do pierwszej piątki turnieju wybrano rozgrywającego Jakba Kępskiego. Natomiast najlepszym zawodnikiem turnieju (MVP) został wybrany Jakub Kornatka zdobywca 43 punktów w tym 16 oczek w meczy finałowym przeciwko Albie. Niewiele punktów zabrakło Nikodemowi Bilińskiemu do króla strzelców, zdobył on bowiem 54 oczka w turnieju, a najlepszy strzelec 60.

Pytanie do Trenera: Jak ocenia Pan Turniej ? Grzegorz Kożan: Jestem niezmiernie dumny i szczęśliwy z naszych chłopców, którzy włożyli tak wiele wysiłku i trudu. Opłaciło się, doszli do finału, a wisienką na torcie było zwycięstwo nad bardzo dobrym zespołem z Berlina. Takie zwycięstwa nie zdarzają się często, więc tym większe gratulacje dla chłopaków. Można tu wspomnieć, iż dla tak małego klubu jak nasz to duży zaszczyt. Dla porównania trenerzy z Niemiec w swoim klubie w roczniku 2005 posiadają około setki dzieci spośród których wybrali do turnieju najlepszą  12. My mieliśmy do dyspozycji w tym samym roczniku tylko 18 chłopców. Cieszę się również niezmiernie z tego, iż w całym turnieju zagrali i punktowali wszyscy nasi zawodnicy. Także w meczu finałowym każdy zawodnik zameldował się na parkiecie i miał swoją cegiełkę w zdobyciu pierwszego miejsca.
Jeszcze raz dziękuję serdecznie chłopakom, a także licznej rzeszy rodziców za wspaniały doping podczas turnieju który niósł nas do pierwszego miejsca.

W całym turnieju punkty dla TKM-u zdobywali: Biliński Nikodem 54, Kornatka Jakub 43, Lewandowski Alan 39, Gachewicz Filip 32, Kępski Jakub 32, Milicic Zoran 24, Ślufiński Antoni 16, Ertman Miłosz 14, Plichtowicz Jakub 9, Markowski Juliusz 6, Bębenek Jakub 5, Wojtyczka Tomasz 4, Pankiewicz Maciej 2. Gościnnie z zespołem TKM-u wystąpił syn trener Igora Milicica, Zoran. Serdecznie dziękujemy za pomoc i walkę.