U-12 Żacy

26GRU2017
U-12 Żacy

VIII turniej Żaków U-12.

W sezonie 2017/2018 rozgrywki w kategorii Żaków U-12 zostały zorganizowane w formie okresowych turniejów. Do rozgrywek zgłosiły sie zespoły: MCHKK Chełmno, MKS Novum Bydgoszcz, MKS Novum II Bydgoszcz, SKS Kasprowicz Inowrocław, Twarde Pierniki Toruń, UKS Basket Regnum Bydgoszcz, TKM Włocławek.

Rozpoczęcie rozgrywek nastąpiło w dniu 5.11.2017, bez udziału TKM-u (pauza). Jeden z turniejów (nr 8) miał się odbyć we Włocławku. Ze względów organizacyjnych KPZKosz. rozłożył Turniej Włocławski na 3 oddzielne terminy: 13.122017, 16.12.2017 i 17.12.2017.

Pierwszy swój mecz, w ramach 8 kolejki drużyna Żaków U-12 z TKM-u rozegrała w dniu 13.12.2017 z SKS Kasprowicz w Inowrocławiu. Wygrał zespół TKM-u 61:68. Poszczególne odsłony meczu były bardzo zacięte i do ostatnich minut wynik był niewiadomą. Lepiej to spotkanie rozstrzygnęli Żacy TKM-u, którzy mimo tego, że przegrali czwartą kwartę (17:8) to zakończyli mecz zwycięstwem.

SKS Kasprowicz Inowrocław--TKM Włocławek 61:68 (12:24, 16:18, 16:18, 17:8).

Punkty dla TKM-u: Marcel Bednarek-10, Bartosz Żywiczka-2, Dawid Klimczak-0, Bartosz Łazarski-12. Antoni Ślufiński-15, Ignacy Dembowski-0, Igor Trzeciak-0, Maciej Adamiec-0, Szymon Jerzy Majewski-0, Michał Rakowski-5, Jakub Kępski-18, Adam Modrzejewski-4, Krzysztof Babis-2.

W dniu 16.12.2017 Żacy TKM-u rozegrali swój drugi mecz w rozgrywkach, przyjmując w swojej hali zespół MCHKK Chełmno. Bez specjalnych problemów, zespół TKM-u rozstrzygnął mecz na swoją korzyść wygrywając 88:51.W trzech kwartach Włocławianie mieli zdecydowaną przewagę. W czwartej kwarcie, przy wysokim prowadzeniu TKM-u, gra się nieco wyrównała, lecz do końca przewaga gospodarzy była znacząca. Po dobrym meczu wygrali najmłodsi koszykarze TKM-u różnicą 37 punktów.

TKM Włocławek--MCHKK Chełmno 88:51 (24:6, 17:8, 24:13, 23:24)

Punkty dla TKM-u: Marcel Bednarek-16, Wiktor Celmer-1, Oskar Krużyński-24, Bartosz Łazarski-0, Ignacy Dembowski-4, Igor Trzeciak-4, Michał Lewandowski-8, Maciej Lewandowski-0, Maciej Adamiec-1, Szymon Jerzy Majewski-4, Michał Rakowski-14, Adam Modrzejewski-12.

W ostatnim meczu w ramach 8 kolejki TKM Włocławek rozegrał mecz we własnej hali z zespołem UKS Basket Regnum Bydgoszcz. Było to jednostronne spotkanie. Bydgoszczanie przedstawiali się jako drużyna początkująca o niskich umiejętnościach techniczno-taktycznych. Największym ich problemem było wyprowadzanie piłki spod własnego kosza. TKM wygrał to spotkanie bez wysiłku, ustanawiając wynik 86:11. Było to już trzecie zwycięstwo naszych najmłodszych koszykarzy w bieżącej edycji rozgrywek Żaków U12.

TKM Włocławek-UKS Basket Regnum Bydgoszcz 86:11 (28:0, 14:5, 22:4, 22;2)

Punkty dla TKM-u: Marcel Bednarek-4, Wiktor Celmer-6, Bartosz Łazarski-18, Antoni Ślufiński-12, Adrian Małachowski-0, Ignacy Dembowski-4, Igor Trzeciak-4, Michał Lewandowski-2, Maciej Lewandowski-2, Maciej Adamiec-4, Szymon Jerzy Majewski-10, Michał Rakowski-8, Jakub Kępski-2, Adam Modrzejewski-10.