U-12 Żaki

9KWI2017
U-12 Żaki

IV turniej Wieliczka Cup rocz.2005.

Nasza drużyna Żaków w dniach 7-9.04.2017 brała udział w IV turnieju Wieliczka Cup. Po bardzo emocjonujących i zaciętych meczach nasza drużyna zajęła ostatecznie IV miejsce.

Już od samego początku turniej w Wieliczce zapowiadał się jako jeden z nielicznych, w którym swój udział potwierdziło kilka bardzo dobrych zespołów rocznika 2005. Drużyny takie jak UKS 27 Katowice, MKS Dąbrowa Górnicza czy Regis Wieliczka to czołówka drużyn w Polsce.  TKM został przydzielony do grupy D gdzie naszymi przeciwnikami były zespoły: MKS Dąbrowa Górnicza, Cztery-Trzy Lublin i drużyna z Czech Snakes Ostrawa. Pierwszy dzień, pierwsze dwa spotkania to wysokie zwycięstwa i pewny awans do dalszej części turnieju. W drugim dniu mecz z Dąbrową to walka o pierwsze miejsce w grupie, które gwarantowało "słabszego" przeciwnika w ćwierćfianle. Niestety musieliśmy uznać wyższość przeciwników ulegając 5 punktami. Kolejnym naszym przeciwnikiem była bardzo silna drużyna UKS-u 27 Katowice. Po bardzo zaciętym meczu TKM pokonał swoich przeciwników 51:50 zapewniając sobie możliwość walki o medale. Mecz półfinałowy przeciwnko drużynie z Rybnika to chyba było najsłabsze spotkanie naszej drużyny. Trudy turnieju były widoczne w poczynaniach naszych zawodników. Półfinał przegraliśmy 68:61. W ostatnim dniu turnieju, w walce o brązowy medal naszym przeciwnikiem była drużyna gospodarzy Regisu Wieliczka. Po "przespanej" pierwszej połowie przegranej 25:17 mało kto wierzył w końcowe zwycięstwo. Trzecia odsłona to walka TKM-u na całym boisku i zwycięstwo 11:5. Po trzech kwartach odrobiliśmy straty z pierwszej połowy i przegrywaliśmy jedynie 28:30. Ostatnia kwarta to punkt za punkt i walka w obronie, a najważniejsze okazały się zdobyte punkty z rzutów osobistych przez Jakuba Kornatkę. Wynik 41:41 zapowiadał kolejne 2 minuty dogrywki. Niestety, naszym zawodnikom brakło sił na walkę w dogrywce i przegraliśmy 49:43 ostatecznie zajmując czwarte miejsce w turnieju.

Mecze grupowe:

TKM Włocławek - Cztery-Trzy Lublin 64:31 MVP meczu: Biliński Nikodem.

TKM Włocławek - Snakes Ostrawa 51:31 MVP meczu: Pankiewicz Maciej.

Ćwierćfinał:

UKS 27 Katowice II - TKM Włocławek 40:41 MVP meczu: Kępski Jakub.

Półfinał:

MKKS Rybnik - TKM Włocławek 68:61

Mecz o III miejsce:

UKS Regis Wieliczka - TKM Włocławek 49:43 (11:9, 14:8, 5:11, 11:13 d: 8:2)

TKM Włocławek: Biliński Nikodem, Kornatka Jakub, Kępski Jakub, Markowski Juliusz, Gachewicz Filip, Włodarski Maksymilian, Ertman Miłosz, Lewandowski Alan, Bęben Jakub, Pankiewicz Maciej, Ślufinski Antoni, Kaliński Mateusz, Wojtyczka Tomasz.

Pierwsza piątka turnieju: Kornatka Jakub.

Najlepszy zawodnik drużyny: Kępski Jakub.

Najlepszy obrońca: Pankiewicz Maciej.

Skilss Chalenge (konkurs sprawności) wygrał Alan Lewandowski czas 20,9s (16 uczestników)

Konkurs rzutów osobistych: Gachewicz Filip 7/10 i Ślufiński Antoni 5/10 nie zakwalifikowali się do ścisłego finału (26 uczestników).