U-20 Juniorzy starsi

8STY2018

VI kolejka ligi Juniorów Starszych U-20.

W dniu 4 stycznia 2018 TKM rozegrał rewanżowy mecz w Kutnie,z KKS Pro Basket w ramach 6 kolejki strefowych rozgrywek Juniorów Starszych U 20. Mecz ten decydował o awansie do dalszych rozgrywek drużyny z Kutna (przy zwycięstwie KKS Pro Basketu drużyna ta miała pewny awans na szczebel centralny). Zwycięstwo gospodarzy większe niż 13 punktowe zapewniało tej drużynie drugie miejsce w tabeli ( w pierwszym meczu TKM zwyciężył 81:68).

Od pierwszych minut meczu na boisku rozgorzała twarda, nieustępliwa, dramatyczna walka. Na początku meczu przewagę uzyskali gospodarze, którzy przez trzy kwarty prowadzili różnicą 10-12 punktów i nic się nie zanosiło na zmianę sytuacji. W czwartą kwartę zespół TKM-u wchodził z ujemnym kontem 7 punktów (58:65). Pocieszającym było to, że Włocławianie, od połowy trzeciej kwarty, z minuty na minutę grali coraz lepiej tak w obronie jak i w ataku. W zażartej walce systematycznie zmniejszali niekorzystny wynik. Na dwie minuty przed zakończeniem meczu TKM przegrywał tylko 5 punktami (74:79). Wówczas nastąpił nieoczekiwany, przełomowy zwrot w sytuacji meczu i to za sprawą zawodnika TKM-u- Doriana Frontczaka. Rozpoczął on popis skuteczności. Najpierw jego "trójka" doprowadziła do remisu 79:79, a następny kosz wyprowadził naszą drużynę na prowadzenie 81:79. W dalszej kolejności Dorian trafił następną "trójkę" i w ciągu kilkudziesięciu sekund uzyskał dla zespołu 12 punktów, co ostatecznie przesądziło o zwycięstwie Włocławian 88:85. Zmiana sytuacji na boisku załamała ambitnie grających koszykarzy Pro-Basket-u, którzy do końca meczu nie mogli się otrząsnąć z doznanego szoku! Tym większa była radość zawodników TKM-u z uzyskania tak świetnego zwycięstwa, okupionego dużym wysiłkiem i poświęceniem całego zespołu. Mecz ten dał awans zespołowi TKM-u do gry w Ćwierćfinałach Mistrzostw Polski w kategorii Juniorów Starszych U 20. Gratulujemy z awansu do rozgrywek centralnych.

KKS Pro Basket Kutno-TKM Włocławek 85:88 (19:16, 24:18, 22:24, 20:30)

Punkty dla TKM-u: Pytel-4, Chosa-0, Frontczak-22,  Chabasiński-4, Drozdowski-17, Afeltowicz-10, Hołda-0, Markowski-2, Komenda-29, Balcerkowski-0.