facebook

Aktualności

U-20 Juniorzy starsi

29STY2018
U-20 Juniorzy starsi

Ćwierćfinały Mistrzostw Polski Juniorów Starszych U-20.

W dniach 26-28.01.2018 roku w Hali Mistrzów odbył się turniej ćwierćfinałowy Mistrzostw Polski Juniorów Starszych U-20. Brały w nim udział drużyny: MKS Dąbrowa Górnicza, KKS Kobierzyce, KS Stal Kosz Ostrów Wielkopolski i TKM Włocławek.

W pierwszym meczu nasz zespół rozegrał swój mecz przeciwko Stali Ostrów Ostrów Wielkopolski. Początek meczu był bardzo nieudany dla naszej drużyny. Niecelne rzuty i słaba gra w obronie zdecydowały o naszej przegranej w I kwarcie 16:21. W dalszej części meczu nasz zespół opanował nerwy i z każdą minutą meczu odrabiał straty. Po pierwszej części meczu TKM prowadził 43:40. Wreszcie celne rzuty na początku III kwarty i błędy przeciwników pozwoliły na zwiększeniu przewagi nawet do dziesięciu punktów. Później nasz zespół kontrolował przebieg meczu ostatecznie zwyciężając po III kwartach 61:55. Ostatnia kwarta to walka o zwycięstwo. Kwarta ta miała podobny przebieg jak trzecia kwarta. Nasz zespół nie pozwalał na wiele swoim przeciwnikom i w pełni kontrolował wynik meczu. Ostatecznie TKM pokonał Stal 79:70. Nasz zespół nie zachwycił kibiców w Hali Mistrzów, ale pokonując swoich przeciwników zrobił pierwszy krok na drodze do awansu do turnieju półfinałowego. Niepokoił fakt, że trener Kożan grał jedynie 8 zawodnikami, z czego punktowało jedynie pięciu (Komenda 29, Frontczak 24, Afeltowicz 14, Drozdowski 8 i Chabasiński 4).

Statystyki z meczu: pzkosz.pl.

W drugim dniu zawodów naszym przeciwnikiem była drużyna MKS Dąbrowa Górnicza. Tym razem początek meczu był bardzo udany dla TKM-u. Nawiązaliśmy równorzędną walkę z bardzo silnym przeciwnikiem jakim była drużyna MKS-u. Walka o każdy punkt, celne rzuty, niezła gra w obronie spowodowały, ze po pierwszej połowie przegrywaliśmy jedynie 7 punktami (37:30). Niestety to było wszystko na co było stać naszą drużynę. W drugiej połowie brak koncentracji i niecelne rzuty naszych zawodników spowodowały, że drużyna z Dąbrowy Górniczej zwiększała swoją przewagę punktową z każdą minutą meczu. Drugą połowę przegraliśmy, aż 44: 27 i cały mecz 81:57. 

Statystyki z meczu: pzkosz.pl .

Przed ostatnim meczem było wiadomo, że awans na pewno sobie zapewniła drużyna MKS -u Dąbrowa Górnicza. TKM by awansować musiał liczyć na to, że drużyna z województwa śląskiego zdobędzie komplet punktów, a sama pokona drużynę z Kobierzyc lub nie przegra więcej niż 5 punktami. Zwycięstwo Kobierzyc 6 punktami mogło dać awans przeciwnikom. Fakt ten troszkę zdeprymował zawodników TKM-u. Po pierwsze, słabej połowie przegrywaliśmy 37:41 i zapowiadała się bardzo ciekawa walka o awans obydwu drużyn. W trzecie kwarcie zawodnicy TKM-u wreszcie się przebudzili i zaczęli trafiać do kosza.  Zwycięstwo 23:13 pozwalało z troszkę większym spokojem przystąpić do ostatniej odsłony meczu. Niestety nasz zespół znowu grał słabiej i nasi przeciwnicy powoli odrabiali straty. Na 3 min. przed końcem spotkania wyszli na jednopuktowe prowadzenie 67:68. Na szczęście kolejne 4 punkty zdobył TKM i na 1,5 min przed końcen spotkania prowadziliśmy 71:68. Niestety po chwli znowy był remis 71:71 i ponad minutę do końca meczu. Ostatnią akcję punktową meczu zakończył Filip Drozdowski wsadem zapewniając zwycięstwo TKM-u. Drużyna z Kobierzyc miała jeszcze szansę na doprowadzeniu do dogrywki, ale na nasze szczęście ich zawodnik spudłował. 

Statystyki z meczu: pzkosz.pl.

W drugim niedzielnym meczu zespół MKS Dąbrowa Górnicza pokonał Stal 70:58 przypieczętowując nasz awans do półfinałów Mistrzostw Polski. Jest to na pewno sukces naszej drużyny, która gra zawodnikami z rocznika 2000, a nawet 2001. Czy będzie liczyła się w walce o finały Mistrzostw Polski ? Zobaczymy w czasie turnieju półfinałowego, który zostanie rozegrany w dniach  9-11.02.2018. Nasza drużyna trafiła do grupy I, która swoje mecze będzie rozgrywała w Warszawie a jej przeciwnikami będą: UKS Gim 92 Ursynów Warszawa - gospodarz, AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice i Asseco Gdynia.

 

 

 

 

Partnerzy