U-20 Juniorzy starsi

14LUT2018

Półfinały Mistrzostw Polski U-20.

W dniach 9-11.02.2018 w Warszawie odbywał się turniej półfinałowy Mistrzostw Polski w koszykówce Juniorów Starszych U-20. Uczestniczyły w nim zespoły: Asseco Gdynia, UKS Gim 92 Ursynów Warszawa, AZS Katowice i TKM Włocławek.

W pierwszym meczu z bardzo silnym zespołem Asseco Gdynia TKM rozpoczął grę z olbrzymią wolą walki i przez długi czas stawiał zdecydowany opór. Po pierwszej kwarcie przegrywalismy tylko 16:22. W następnych kwartach siła drużyny gdyńskiej była zbyt widoczna i powoli nasz zespół tracił animusz. Różnica 47 punktów była zbyt wymowna. W Asseco grał nasz były zawodnik, wychowanek trenera Tomaszewskiego - Bartłomiej Pietras, który był wyróżniającym sie zawodnikiem i przysparzał nam w grze wiele trudności.

Asseco Gdynia - TKM Włocławek 93:46 (22:16, 31:12, 16:13, 24:5)

Punkty dla TKM-u: Piątek-3, Frontczak-10, Hołda-0, Drozdowski-8, Protasiuk-0, Afeltowicz-2, Markowski-2, Chabasiński-3, Komenda-18.

O możliwości awansu do finału decydował mecz z Ursynowem Warszawa. Od początku nasz zespół walczył o każdą piłkę z wielką determinacją. Pierwsza kwarta z nieznaczną przewagą warszawian niczego nie przesądzała i zacięta walka nadal trwała.  Jednak w następnych odsłonach, przeciwnicy krok po kroku, zaczęli uzyskiwać niewielką przewagę. W 1 kwarcie - 4punkty, w 2 kwarcie - 7punktów, w 3 kwarcie 6punktów, w ostatniej kwarcie - 9punktów. Wpływ na tę sytuację miała obrona strefowa, zastosowana przez Ursynów, której TKM nie mógł sforsować gdyż zawodziła celność rzutów z dystansu, wykonywanych przez naszych czołowych strzelców (Frontczak na 10 rzutów trafił 2, Komenda na 10 rzutów trafił 0). Ogółem nasz zespół oddał 31 rzutów za 3pukty i trafił jedynie 4 razy. Drugą przyczyną, być może najważniejszą była obrona tablic. W zbiórkach pod tablicami zespół warszawski miał zdecydowaną przewagę, osiągając w meczu 61 zbiórek (nasz zepół miał ich tylko 36). Ostatecznie musieliśmy uznać wyższość gospodarzy turnieju i przegralismy 55:81.

TKM Włocławek - UKS GIM 92 Ursynów Warszawa 55:81 (12:16, 13:20, 15:21, 15:24)

Punkty dla TKM-u: Afeltowicz-9, Komenda-17, Piątek-0, Frontczak-20, Drozdowski-4, Chabasiński-0, Hołda-0, Markowski-2, Protasiuk-3.

W niedzielnym meczu grały dwa zespoły o przysłowiową "pietruszkę". Obydwa zespoły miały świadomość, że nie wyjdą z grupy. Akademicy z Katowic mieli przez cały mecz lekka przewagę i utrzymywali ją w granicach kilku punktów. W tym meczu TKM przygaszony porażką z Ursynowem nie stawiał zbyt dużego oporu i ostatecznie przegrał 93:76.

AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice - TKM Włocławek 93:76 (23:16, 25:14, 27:25, 18:21)

Końcowa klasyfikacja Turnieju:

1.Asseco Gdynia

2.UKS Gim 92 Ursynów Warszawa

3.AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice

4.TKM Włocławek.

Oceniając występ naszego zespołu można stwierdzić, że TKM wykonał wszystko co w aktualnej sytuacji było możliwe. Sam fakt, że znalazł się w półfinale MP U20 to jego duży niezaprzeczalny sukces. Było to jakby "przetarcie" naszego młodego zespołu. Bo trzeba mieć na uwadze fakt, że TKM był najmłodszym wśród uczestników rozgrywek półfinałowych. Nauka i doświadczenie nabyte w meczach w drodze do finału powinna procentować co u niektórych zawodników już rozgrywkach U-18.