Chłopcy U13 awansowali do finałów Mistrzostw Polski! Turniej odbędzie się w dniach 1-5 czerwca w Warszawie

Marek Szubski

W weekend w Stargardzie odbyły się półfinały Mistrzostw Polski chłopców U13. Podopieczni trenera Krystiana Kurlapskiego wygrali dwa spotkania i awansowali do finałów Mistrzostw Polski z drugiego miejsca w grupie. Z pierwszego miejsca z kompletem zwycięstw awans uzyskała Astoria Bydgoszcz.

Fot,. Marek Bieńkowski

Tabela turnieju
1. Enea Astoria Bydgoszcz 6 pkt
2. TKM Włocławek 5 pkt
3. PGE Spójnia Stargard 4 pkt
4. GTK Gliwice 3 pkt

Fot,. Marek Bieńkowski

Wyniki spotkań
Piątek 13 maja
TKM vs Astoria 59:85
Spójnia vs GTK 69:67

Sobota 14 maja
TKM vs GTK 71:58
Astoria vs Spójnia 73:59

Niedziela 15 maja
TKM vs Spójnia 75:62
Astoria vs GTK 79:67

Fot,. Marek Bieńkowski

Nie zabrakło również nagród indywidualnych dla naszych zawodników. W meczu z GTK Gliwice MVP spotkania został Aleksander Czajkowski, a w meczu ze Spójnią Oliwier Kucharski.

Fot,. Marek Bieńkowski

Poprosiliśmy trenera Kurlapskiego o ocenę turnieju.

W turnieju brały udział naprawdę cztery wyrównane zespoły każdy z każdym mógł wygrać. W piątek niestety przegraliśmy z Bydgoszczą co utrudniło nam troszeczkę walkę o awans ale chłopacy się pozbierali i w dwóch kolejnych spotkaniach (z GTK oraz Spójnią) udało się wygrać i jesteśmy w finale.

Fot,. Marek Bieńkowski

O które zwycięstwo było najtrudniej?
Dzisiejszy mecz z gospodarzami Spójnią był spotkaniem trudnym gdyż decydował bezpośrednio o awansie. Rywale grali u siebie więc mogli liczyć na wsparcie trybun ale naszych kibiców również było słychać. Co do spotkania to zacięte było do przerwy. Praktycznie całą pierwsza połowę przegrywaliśmy lecz w samej końcówce drugiej kwarty wyszliśmy na trzypunktowe prowadzenie. Po zmianie stron szybko uzyskaliśmy 10-15 punktową przewagę, której nie oddaliśmy już do końca meczu.

Fot,. Marek Bieńkowski

Prócz rywala pokonaliście również presję. Jak mocno podbudowało was to zwycięstwo?

Zawsze fajnie jak ten ostatni mecz turnieju jest meczem o wszystko i się go wygrywa. Pokazaliśmy w nim charakter i zrobiliśmy ten awans. Jedziemy do Warszawy na finały Mistrzostw Polski, które odbędą się w dniach 1-5 czerwca. W turnieju wystąpi 8 drużyn podzielonych na dwie grupy. Po meczach grupowych odbędą się półfinały, finały oraz spotkania o miejsca 5-8.

Fot,. Marek Bieńkowski

Jak ocenia Pan szansę w tym turnieju?
Jedziemy tam naładowani dobrą energią ale łatwo nie będzie. Zespoły grające w ósemce są bardzo mocne i grają fajnie w basket. My będziemy starali się zrobić niespodziankę. Naszym planem minimum był awans do finału. Teraz wszystko co ugramy to będzie nasze. Jesteśmy w stanie wygrać z każdym ale zespoły będą bardzo silne.

Fot,. Marek Bieńkowski
Fot,. Marek Bieńkowski
Udostępnij post: