Dziś mecz trzeciej ligi TKM vs Profi Sunbud PKK 99 Pabianice

Dziś o 19.30 w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 19 na włocławskim Michelinie w ramach rozgrywek trzeciej ligi, TKM Włocławek zmierzy się z Profi Sunbud PKK 99 Pabianice. Tylko zwycięstwo przybliży zespół prowadzony przez Łukasza Szląskiewicza do zajęcia trzeciego miejsca premiowanego awansem do turnieju półfinałowego w walce o awans do drugiej ligi.

Po ostatnim meczu z Pogonią Mogilno rozmawialiśmy z trenerem zespołu Łukaszem Szląskiewiczem.

Marek Szubski

Czy jesteś zadowolony z postawy drużyny?

Łukasz Szląskiewicz

Ogółem jestem zadowolony bo wygraliśmy. To jest duży plus, że chłopacy po meczu z liderem grupy (Boruta Zgierz) wyszli na boisko przemęczeni ale zdołali wygrać. W ataku zagraliśmy bardzo dobry mecz. W obronie było wiele problemów m.in. słaba komunikacja, ale jest na czym pracować. Walczymy o wejście do półfinałów by dalej walczyć o awans do drugiej ligi. Zostały nam jeszcze trzy mecze ligowe.

Marek Szubski

Jest dziewięć zespołów w grupie, a ile uzyska awans do półfinałów?

Łukasz Szląskiewicz
Do półfinałów wychodzą trzy najlepsze zespoły z grupy.

M.Sz.

Czy pierwsze miejsce jest w waszym zasięgu?

Ł.Sz.

Na pierwsze raczej już nie mamy szans. Na tej pozycji pozostanie nasz przedostatni rywal – Boruta Zgierz. W naszym zasięgu jest druga pozycja czyli miejsce na którym aktualnie jest nasz dzisiejszy rywal Profi Sunbud PKK 99 Pabianice. To jest bardzo ciężki przeciwnik bo jest to drużyna złożona z drugoligowych zawodników, ale jest szansa powalczyć bo tak szczerze mówiąc po zwycięstwie nad Borutą mamy dużą szansę by zając nawet drugie miejsce

M.Sz.

Czy miejsce w tabeli ma znaczenie w półfinałach?

Ł.Sz.

Im wyższe miejsce tym większa szansa na rozstawienie w losowaniu.

M.Sz.

Jak wyglądają baraże?

Ł.Sz.

Zależne jest to od wielu czynników ale wszystko na to wskazuje, że system będzie podobny jak w zeszłym roku czyli półfinały w czterozespołowych grupach w których gra się mecz każdy z każdym. Do finałów awansują po dwa najlepsze z każdej grupy.

M.Sz.

Czy możemy spodziewać się w składzie w najbliższych spotkaniach Marcina Woronieckiego?

Ł.Sz.

Tak mamy taką umowę, że Marcin jest nam wypożyczany na mecze ale należy pamiętać, że Marcin jest zawodnikiem Anwilu więc jego udział w meczach TKM-u nie może kolidować ze spotkaniami oraz treningami pierwszego zespołu. Nie wiemy w ilu meczach będzie nam w stanie pomóc ale mam nadzieje, że jak najczęściej.

M.Sz.

Jakie są szanse na awans do półfinałów?

Ł.Sz.

Szanse są spore. Najprawdopodobniej kluczowym meczem będzie wyjazdowe spotkanie w ostatniej kolejce z MKS Ósemka Skierniewice

Wszystko rozstrzygnie się już w tym tygodniu.
Poza dzisiejszym meczem zespół TKM-u ma do rozegrania jeszcze dwa spotkania w tym najbliższe już w piątek 8 -go kwietnia również w SP 19 we Włocławku. w którym o godz. 16.15 zmierzą się z ŁKS Szkoła Gortata Łódź następnie w niedzielę o 17.00 w Skierniewicach w ramach ostatniej kolejki zmierzą się z MKS Ósemka Skierniewice.

Poniżej galeria zdjęć ze spotkania TKM Włocławek- Pogoń Mogilno
fot. Rafał Sobierański

Udostępnij post: