Pierwsze zwycięstwo w drugiej lidze. Dziś w Szczecinie zmierzymy się z miejscowym Ogniwem

Marek Szubski

Pierwsze zwycięstwo w drugiej lidze stało się faktem. W 25 kolejce drugiej ligi nasz zespół mierzył się w Poznaniu z miejscowa Pyrą. Gospodarze walczący o naj najwyższe rozstawienie przed play -off byli zdecydowanym faworytem tego spotkania. Nasz zespół pokazał, że jest w optymalnej formie i prowadził wyrównaną walkę przez całe spotkanie. W końcówce zachowując się bardzo dojrzale. Pierwsze zwycięstwo w lidze stało się faktem !

Po spotkaniu głos zabrali szkoleniowcy TKM-u

trener Zoran Peno:
Jestem bardzo dumny z moich dzisiejszych graczy, którzy zasłużenie pokonali jedną z najlepszych drużyn w 2LM Błędy zdarzały się przez całe spotkanie, ale w decydujących momentach meczu pokazali, że mają charakter To zwycięstwo przyszło dzięki ciężkiej i wytrwałej pracy na treningach Gratuluję mojej drużynie zasłużonego zwycięstwa i nadal poprawiamy naszą grę i postępy.

Trener Łukasz Szląskiewicz:
Gratulacje dla chłopaków. Zagraliśmy w końcu wyrównane całe spotkanie nie grając falami. Wytrzymaliśmy nerwy i zagraliśmy jak bardzo doświadczony zespół a pamietajmy jesteśmy najmłodsza drużyna w lidze. Trzeba pamiętać o bardzo skutecznej grze naszego kapitana który był dzisiaj nie do zatrzymania oraz pomagali mu bardzo dobrze młodzi zawodnicy jak Bartek Łazarski czy Luka jak i reszta chłopaków. Cała drużyna zagrała na swoim poziomie lecz nie ustrzegliśmy się błędów nad którymi musimy jeszcze pracować . Mamy w końcu upragnione pierwsze zwycięstwo i to na bardzo trudnym terenie jakim jest Poznań ale nie chcemy się na tym zatrzymywać pracujemy dalej .

Pyra Poznań vs TKM Włocławek 96 : 97 (22:25, 20:18, 27:20, 27:34)

Punkty dla TKM
Mateusz Krawiec – 36 pkt, 8X3, 8 zb
Bartosz Łazarski – 22 pkt, 4X3, 8 zb
Nikodem Biliński – 10 pkt, 6 zb, 5 as
Luka Mujirishvili – 9 pkt, 1X3, 5 zb, 4 as
Wiktor Czyżnielewski – 8 pkt, 2X3,
Szymon Majewski – 8 pkt. 1X3
Bartłomiej Lefek – 2 pkt
Ignacy Dembowski – 2 pkt
Szymon Gallus – 0 pkt
Jakub Dłużyński – 0 pkt
Krzysztof Babis – 0 pkt

trenerzy: Zoran Peno, Arkadiusz Czyżnielewski oraz Łukasz Szląskiewicz

Dziś o godzinie 19.00 w ramach 27 kolejki zmierzymy się w Szczecinie z miejscowym Ogniwem. Zapowiada się ciekawe spotkanie. Gospodarze pewni utrzymania zachowują nadal matematyczne szanse na play- off więc nie będzie mowy o żadnej taryfie ulgowej dla nas.

Spotkanie można śledzić na naszym klubowym YouTube.


Udostępnij post: