Podsumowanie sezonu 2021/2022

W ubiegłym sezonie zawodnicy i zawodniczki TKM Włocławek brali udział w rozgrywkach dedykowanych dla różnych kategorii wiekowych.

Zespół występujący w 3 Lidze Mężczyzn zajął trzecie miejsce, kończąc rozgrywki z bilansem 9 zwycięstw i 7 porażek. Wspierany był on przez młodszych zawodników, z kategorii wiekowych U19, U17, a nawet U16. Juniorzy Starsi (U19) zajęli trzecie miejsce w województwie, odnosząc 6 zwycięstw w 10 rozegranych meczach. Drugie miejsce w województwie w swojej kategorii wiekowej zajęli juniorzy (U17), którzy wygrali 8 z 10 spotkań. Awansowali oni dzięki temu do 1/4 Finałów Mistrzostw Polski. Juniorzy młodsi (U16) zostali najlepszą drużyną w województwie, wygrywając aż 7 z 8 rozegranych meczów. W rozgrywkach kadetów (U15) wystąpiły dwie drużyny TKM. Pierwsza z nich, zdobyła mistrzostwo województwa wygrywając 13 z 14 spotkań. W końcowym rozrachunku zajęli oni 8 miejsce w Mistrzostwach Polski w tejże kategorii wiekowej. TKM II Włocławek, składający się głównie z zawodników z roczników 2008 i 2009, zajął 6 miejsce w województwie, wygrywając w 4 meczach. W rozgrywkach zaprezentowały się kadetki (U15 K), które dzielnie walczyły pomimo problemów kadrowych i zajęły czwarte miejsce. Kadeci młodsi (U14) okazali się bezkonkurencyjni – zwyciężyli w każdym z 14 spotkań, zostając najlepszą drużyną województwa w tej kategorii wiekowej. Świetnie zaprezentowali się młodzicy (U13), którzy na poziomie województwa wygrali każdy z 10 meczów, ostatecznie będąc o krok od medalu Mistrzostw Polski. Młodzicy młodsi (U12) zagrali 14 meczów. W 11 z nich okazali się lepsi od swoich rywali, co pozwoliło im skończyć sezon na 2 miejscu w tabeli. Trzecie miejsce w województwie zajęli żacy (U11), którzy wygrali 7 z 10 meczów. Dzielnie walczyły również żaczki (U11K), którym 3 wygrane spotkanie pozwoliły zająć 4 miejsce. Najmłodsi zawodnicy, czyli nasze zuchy (U10), wygrali 7 z 8 rozegranych meczów, co skutkowało 2 miejscem w tabeli.

We wszystkich rozgrywkach udział wzięło w sumie ponad 250 zawodników i zawodniczek. Pragniemy podziękować wszystkim kibicom i sponsorom za wsparcie w tym sezonie.

Udostępnij post: