TKM Włocławek vs AMW Flota Gdynia 77 : 97

W niedzielne popołudnie mierzyliśmy się z naszymi sąsiadami w tabeli, drużyną AMW Flota Gdynia. W drużynie z Gdyni występuje naszych dwóch wychowanków, Dawid Bykowski oraz Stefan Marchlewski, który jest kapitanem oraz reprezentuje zespół Anwil 3×3.

Naturalnym było, że podejmiemy walkę i zrobimy wszystko by to spotkanie wygrać. Zaczęliśmy mecz bez kompleksów oraz odważnie w obronie co pozwoliło nam po dziesięciu minutach prowadzić 26:24.

Natomiast druga kwarta należała do gdynian, którzy najpierw zaczęli od jedenastu punktów z rzędu powiększając sukcesywnie przewagę, która na koniec kwarty wynosiła szesnaście oczek.

Pierwsze trzy minuty trzeciej kwarty to przebłysk naszego potencjału. Świetna obrona na całym boisku oraz skuteczność za trzy Czyżnielewskiego, Modrzejewskiewgo oraz Krawca pozwoliła na zdobycie jedenastu punktów z rzędu. Zniwelowało to nasze straty do pięciu punktów (54:59). Od tego momentu niestety inicjatywę przejęli gdynianie, którzy zakończyli tę część meczu ponad dwudziestopunktową przewagą, której nie oddali już do końca spotkania.

Wysoka przewaga Floty pozwoliła trenerowi gości w ostatniej odsłonie dać szanse zawodnikom z ławki, którzy nie byli tak skuteczni jak zawodnicy z pierwszej piątki. Pomogło nam to nieznacznie wygrać ostatnią kwartę 14:12.

TKM Włocławek vs AMW Flota Gdynia 77 : 97 (26:24, 17:35, 20:26, 14:12)

Po meczu głos zabrał trener Zoran Peno:
,,Mieliśmy dobrą całą pierwszą kwartę oraz początek trzeciej kiedy na świeżości ją rozpoczęliśmy. Wąska ławka nie pozwala utrzymać nam koncentracji przez 40 minut. Kiedy mamy pełną rotację są dobre momenty jest koncentracja oraz co za tym idzie skuteczność. Tak jest w całym sezonie”

trenerzy: Zoran Peno, Arkadiusz Czyżnielewski

Przed nami ostatni mecz pierwszej rundy fazy zasadniczej, który będzie jednocześnie ostatnim spotkaniem w 2022 roku. W sobotę w Łodzi zmierzymy się z pierwsza drużyną ŁKS-u, gospodarze przodują w tabeli grupy A drugiej ligi z bilansem 13-1. Początek spotkania o godzinie 17.00. Zapraszamy na relację na żywo na naszego YouTube.