TKM Włocławek vs Ogniwo Szczecin 70:96

W niedzielę mierzyliśmy się z zespołem Ogniwa Szczecin. Goście przyjechali do Włocławka w mocno okrojonym składzie. Trener Lesiakowski miał do dyspozycji minimalną wymaganą do głoszenia w protokole meczowym liczbę graczy czyli 8. Więcej komfortu miał trener Peno, który wpisał do składu aż 12 zawodników.

Większa rotacja była więc dla nas szansą na wyrównane spotkanie. Rozpoczęliśmy zatem bardzo energicznie rotując składem co pozwoliło nam wygrać pierwszą kwartę 22:21. Drugie dziesięć minut to pokaz doświadczenia zespołu Ogniwa. W tej ćwiartce zdobyliśmy tylko 9 oczek. Największe problemy mieliśmy pod koszem (13-27 zbiórkach) Osamotniony Nikodem Biliński robił co mógł (6pkt) lecz Paczkowski na zmianę z doświadczonym Pytysiem co rusz dziurawili kosz zbierając do tego aż 16 piłek.

Trzecią kwartę ponownie rozpoczęliśmy energicznie. Krycie na całym boisku wymuszało straty gości i przynosiło skutek w postaci punktów z kontry Krawca oraz Czyżnielewskiego. Pod koszem dwoił się i troił Biliński (Łukasz Mirolewicz leczy kontuzję). Jednak goście wykorzystywali przewagę jaką mieli w pomalowanym. Tę kwartę nieznacznie przegraliśmy 6 punktami. W ostatniej odsłonie goście kontrolowali przebieg spotkania wygrywając ostatecznie 26 punktami.

Do uzyskania lepszego rezultatu końcowego zabrakło oprócz nieobecnych Mirolewicza i Dembowskiego, skuteczności Czyżnielewskiego i zgrania z zespołem Łazarskiego, który na codzień trenuje z Anwilem Włocławek.

TKM Włocławek vs Ogniwo Szczecin 70 : 96 (22:21, 9:25, 19:25, 20:25)

trenerzy: Zoran Peno, Arkadiusz Czyżnielewski

Kolejny mecz rozegramy już w środę w Toruniu z miejscowym AZS UMK Toruń. Początek spotkania o godzinie 20.00. Zapraszamy na relację na żywo na naszego YouTube.

W Hali Mistrzów widzimy się w niedzielę 11-go grudnia o godzinie 14.00 zmierzymy się z AMW Flota Gdynia.