Udana inauguracja sezonu we Włocławku. Efektowne zwycięstwo z KKS Siechnice w Hali Mistrzów

Marek Szubski

Udanie zainaugurowaliśmy sezon drugiej ligi przed własną publicznością pokonując faworyzowany zespół CM Magnolia KKS Siechnice. O zwycięstwie zadecydowała szersza rotacja naszego zespołu. Zoran Peno miał do dyspozycji 12 zawodników i każdy z nich miał swoją szanse w tym spotkaniu.

Ponad 30 minut na boisku spędził tylko Luka Mujirishvili. Takiego komfortu nie miał Radosław Hyży, który miał do dyspozycji tylko dziewiątkę graczy. Do tego aż czterech z nich przekroczyło barierę 30 minut na parkiecie.

Uprzykrzaliśmy życie szczególnie w obronie doświadczonym graczom z Siechnic, którym tylko pierwszą kwartę udało się zakończyć 1-punktowym prowadzeniem. Z kwarty na kwartę z minuty na minutę to my zaczęliśmy przejmować to spotkanie.

W pierwszej połowie najskuteczniejszy był kapitan Mateusz Krawiec (3X3) oraz Nikodem Biliński. Dwie trójki pod rząd zaaplikował Stanisław Polaczuk.

Przełomowa była trzecia kwarta wygrana 25:13. Skuteczna obrona umożliwiła nam szybkie kontrataki z których punkty zdobywali Adam Modrzejewski i Luka Mujirishvili. Dwie trójki Szymona Majewskiego dały sygnał to ataku.

Ostatnia odsłona to pokaz gry naszego zespołu. Do wspomnianych punktujących Modrzejewskiego i Mujirishvilego dołączył Maciej Zatorski. Pod koszami dominował Nikodem Biliński.

TKM Włocławek : CM Magnolia KKS Siechnice 83:51 (17:18, 15:9, 25:13, 26:11)

trenerzy: Zoran Peno, Boško Buha i Arkadiusz Czyżnielewski

W przerwie miała miejsce uroczystość wręczenie medali młodym graczom za sukcesy w rozgrywkach województwa kujawsko pomorskiego. Medale wręczała Pani poseł Joanna Borowiak.

Kolejny mecz rozegramy w niedzielę 15-go października z EIG CEZIB Kangoo Basket Gorzów.