Awans drużyny U15 do finałów Mistrzostw Polski

Marek Szubski

W weekend we Włocławku odbył się turniej półfinałowy Mistrzostw Polski. Zespół z TKM-u zmierzył się z drużynami GTK Gliwice (81:77) z WKK Wrocław (74:79) oraz z ŁKS Szkoła Gortata Łódź (92:82)

Zapytaliśmy trenera Szląskiewicza o ocenę turnieju.
Jestem zadowolony z chłopaków. Przede wszystkim gratuluje im postawy w tych meczach i zaangażowania jakie oddali na parkiecie. Bilans dwa jeden to świetna sprawa. Tylko jeden mecz przegrany ale pokazaliśmy w głębi duszy to, że jesteśmy w czołówce kraju gdyż stawiliśmy czoła faworytowi z Wrocławia. Mieli postawione naprawdę ciężkie warunki by wygrać ten mecz. Trochę przespaliśmy w trzeciej kwarcie i to zadecydowało o meczu ale będziemy grali z nimi w finale o zwycięstwo.
Ostoją drużyny w całym turnieju był Bartosz Łazarski ale w ważnych momentach włączyli się inni zawodnicy jak Miłosz Łącki, który robił spustoszenie pod koszami. Grała cała drużyna i każdy z zawodników zasługuje na pochwałę. Zrobiliśmy to razem!

Turniej finałowy odbędzie się w dniach 18-22 maja. Gospodarz jeszcze nieznany.
Na turnieju występuje 8 drużyn podzielonych na dwie grupy. Pierwsze trzy dniu są mecze grupowe każdy z każdym, a następne dwa dni półfinały i finały.

Zaczynamy zabawę od nowa i będziemy się bić o każde zwycięstwo!

Udostępnij post: