Dziś TKM rozpoczyna walkę o awans do drugiej ligi

Marek Szubski

Dziś o 17 30 w Rzeszowie podopieczni Arkadiusz Czyżnielewskiego rozpoczynają walkę o awans do drugiej ligi. W turnieju finałowym zmierzą się z Profi Sunbud PKK 99 Pabianice, MKS Września oraz gospodarzami Resovia Rzeszów. Dwa najlepsze zespoły turnieju uzyskają awans do drugiej ligi mężczyzn.

Piątek 6 maja
17.30 TKM Włocławek vs Profi Sunbud PKK 99 Pabianice
20.00 Resovia Rzeszów vs MKS Września

Sobota 7 maja
15.30 TKM Włocławek vs MKS Wrześńia
18.00 Resovia Rzeszów vs Profi Sunbud PKK 99 Pabianice

Niedziela 8 maja
10.30 Profi Sunbud PKK 99 Pabianice vs MKS Września
13.00 TKM Włocławek vs Resovia Rzeszów

fot. Rafał Sobierański

Zapytaliśmy trenera Czyżnielewskiego o ocenę rywali

Profi Sunbud PKK 99 Pabianice
To jest nasz lokalny rywal, znamy jego siłę, przegraliśmy z nim co prawda dwa razy ale po wyrównanej walce. Mam nadzieje, że na rzeszowskiej ziemi szczęście będzie po naszej stronie i tym razem to my będziemy górą. We wcześniejszych spotkaniach graliśmy podobnie jak teraz w optymalnym składzie. Zespół Pabianic to doświadczony zespół, duża część drużyny grała za sobą grę w drugiej lidze i to może mieć znaczenie. Nie mniej jednak dyspozycja dnia zdecyduje. W grupie półfinałowej zajęli drugie miejsce.

MKS Września
Ten rywal to największa niewiadoma ale wiemy, ze na tym etapie nie ma już przypadkowych drużyn. Gra tam kilku zawodników z Poznania oraz z Gniezna, którzy w tym sezonie grali w drugiej lidze. W grupie półfinałowej zajęli drugie miejsce.

Resovia Rzeszów
Gospodarze będą mieć za sobą publiczność więc z pewnością będzie się grało z nimi dużo ciężej. Maja doświadczonych zawodników łącznie z Adrianem Warszawskiem, wychowankiem TKM-u. Wygrali swoją grupę półfinałową ale warto zaznaczyć, że mieli teoretycznie słabszą grupę gdyż województwo podkarpackie nie jest silnym ośrodkiem koszykarskim na mapie. Statystyki nie zawsze odzwierciedlają grę.

Udostępnij post: