Pierwszy mecz w drugiej lidze po pięciu latach za nami

Marek Szubski

W sobotę 24 września 2022 po 5 latach przerwy zagraliśmy ponownie w drugiej lidze. Pierwszym przeciwnikiem goszczącym w Hali Mistrzów był zespół PKK 99 Pabianice.

Z początku mecz był zacięty i miły dla oka. Po 20 minutach wydawało się, że to właśnie młodość i młodzieńcza fantazja poniesie nasz zespół do zwycięstwa. Po 20 minutach jednopunktowe prowadzenie 36 : 35 dawało wiarę i optymizm licznie zgromadzonej publiczności w Hali Mistrzów (ok 250 osób). Po zmianie stron jednak zaczęli dominować bardziej doświadczeni gracze z Pabianic. W końcówce naszym zawodnikom zabrakło sił i ogrania na ligowych parkietach. Ułańska fantazja poniosła niektórych graczy. Warto wspomnieć, że w składzie prócz doświadczonych Mateusza Krawca i Łukasza Mirolewicza występują sami młodzi gracze z roczników 2004 – 2007.

Czego teraz potrzeba naszemu zespołowi to na pewno odpowiednich treningów pod okiem nowych trenerów by zespół z meczu na mecz funkcjonował możliwie jak najlepiej. Jest wiele elementów do poprawy, a jednym z nich jest na pewno odpowiednie przygotowanie fizyczne. Późne rozpoczęcie okresu przygotowawczego oraz krótka ławka rezerwowych sprawiła problemy które były widoczne szczególnie w trzeciej kwarcie przegranej aż 10:31. W ostatniej odsłonie pierwsza piątka TKM-u trochę uspokoiła grę jednak strata punktowa była już zdecydowanie za duża.

Sezon 2022/2023 na drugoligowych parkietach rozpoczynamy porażką 69:88 (20:12. 16:23, 10:31, 24:22)

Głos po meczu zabrał również pierwszy trener zespołu Zoran Peno:
Jestem bardzo zadowolony z tego jak zagraliśmy pierwszą połowę. W drugiej połowie przegraliśmy, bo w rotacji mieliśmy tylko 8 graczy Mamy trochę problemów z kontuzjami ale to jest młody zespół. Jesteśmy razem dopiero dwa tygodnie. Wierzę w tę młodą drużynę i myślę, że w sezonie będziemy grać coraz lepiej.

asystenci: Nika Mskhalaia, Łukasz Szląskiewicz

Mecz wraz z komentarzem możecie państwo obejrzeć na YouTube Polskiego Związku Koszykówki

Kolejny mecz już w sobotę 1-go października o 13.00 w Gdyni. Następnie widzimy się we Włocławku 8- go października. Naszym rywalem będzie Sklep Polski MKK Gniezno. Godzina spotkania będzie podana wkrótce.