Zoran Peno i Nika Mskhalaia trenerami TKM-u

Marek Szubski

Sztab szkoleniowy TKM Włocławek wzmacnia dwóch trenerów, którzy przez ostatnie kilka sezonów pracowali w Zaza Pachulia Academy – Zoran Peno i Nika Mskhalaia.


Zoran Peno • Serb mieszkający od 12 lat w Barcelonie. • Karierę trenerską rozpoczął w roku 2002 prowadząc grupy młodzieżowe w serbskich zespołach.

W latach 2011-2015 pracował jako trener z młodymi zawodnikami FC Barcelony. Od 2015 roku współtworzył Zaza Pachulia Basketball Academy (Gruzja), w której pełnił funkcję głównego trenera i koordynatora szkolenia. Jako główny trener zespołu U18 Zaza Pachulia Basketball Academy poprowadził drużynę w turnieju Euroleague ANGT Patras 2022, gdzie zajął 6 miejsce, pokonując m.in. Olympiakos Pireus.
W zespole ZPA występowali sami wychowankowie klubu. Od tego sezonu trener Zoran będzie pełnił funkcję głównego trenera i koordynatora szkolenia w TKMie.


Nika Mskhalaia • Pochodzi z Tbilisi, Gruzja. Młody szkoleniowiec, posiadający ogromną charyzmę i wiedzę uzyskaną w pracy z serbskimi trenerami. • W latach 2021-2022 był trenerem zespołów U16 i U18 w Zaza Pachulia Basketball Academy (zespołu występującego m.in w Eurolidze U18, ANGT)
Video-skaut dla klubów Superligi gruzińskiej.
Video-skaut reprezentacji Wybrzeża Kości Słoniowej podczas kwalifikacji do Mistrzostw Świata 2023. Dla fanów koszykówki z Włocławka, ciekawostką będzie fakt, że WKS zakwalifikowało się do Mistrzostw po pokonaniu m. in. Wysp Zielonego Przylądka z Ivanem Almeidą w składzie.

Udostępnij post: