TKM vs GAK

Marek Szubski

Do sobotniego starcia przystąpiliśmy z wielką mobilizacją. W składzie zabrakło jedynie kontuzjowanego Łukasza Mirolewicza oraz Ignacego Dembowskiego. Od pierwszych do ostatnich minut spotkania byliśmy wyrównanym rywalem dla gości z Gdyni. Trener Peno już od pierwszych minut często rotował składem co pozwoliło nam zachować nieustępliwość w obronie. Skuteczna defensywa otwierała okazje na zdobywanie punktów z szybkiego ataku. Dzięki temu przez pierwsze dwadzieścia minut prowadziliśmy, a na przerwę zeszliśmy z wynikiem 32:29.

Po zmianie stron gdynianie poprawili organizację gry oraz skuteczność. Dwie trójki Kośnika wyprowadziły gości na prowadzenie. W trakcie 3-ciej kwarty w zderzeniu z przeciwnikiem lekkiego urazu uda doznał, kapitalnie grający do przerwy Bartek Łazarski. To pokrzyżowało plany naszego zespołu, który przegrał tę część meczu 15:27. Trzecia kwarta nie załamała nas. Pod koszami dzielnie walczył Nikodem Biliński a zza linii 6,75 skuteczny był Mateusz Krawiec. Ostatecznie w samej końcówce zabrakło doświadczenia oraz zimnej krwi jednak możemy być dumni z postawy naszej drużyny..

TKM Włocławek vs GAK Gdynia 67 : 75 (17:10, 15:19, 15:27, 20:19)

trenerzy: Zoran Peno, Arkadiusz Czyżnielewski, Łukasz Śląskiewicz

Następny w ramach rozgrywek drugiej ligi rozegramy w sobotę w Gnieźnie z silną ekipą Sklep Polski MKK Gniezno. W Hali Mistrzów widzimy się ponownie 28-go stycznia na meczu z Tarnovią Tarnowo Podgórne. Należy również wspomnieć, iż praktycznie cały zespół 2LM (oprócz Mateusza Krawca) 2 dni wcześniej rozegrał ostatni mecz w tym sezonie w kategorii U19M. Spotkanie z Twardymi Piernikami Toruń, które decydowało o awansie do kolejnej fazy rozgrywek (strefy kuj-pom – łódzkie). Mecz zakończył się minimalną porażką naszego zespołu 64:66, co dało awans torunianom. Był to ostatni mecz w kategoriach młodzieżowych 5×5 naszych wychowanków: Michała Matusiaka i Wiktora Czyżnielewskiego. Dziękujemy Wam za wiele lat wspólnej pracy i życzymy powodzenia w grze w ligach seniorskich.