TKM vs MKK Gniezno 83:102 relacja oraz fotorelacja

Marek Szubski

W trzeciej kolejce mierzyliśmy się z jednym z faworytów, który nieprzerwanie od 2015 roku występuje na parkietach drugiej ligi. Trener Konowalski zatrzymał trzon drużyny, która w ubiegłym sezonie odpadła dopiero na drugim etapie walki o awans klasę wyżej.

Nasza drużyna w dalszym ciągu jest na etapie zgrywania się i coraz bardziej intensywnych treningów dlatego ciężko było oczekiwać od młodych zawodników wyrównanej walki do ostatniego gwizdka z faworytami z Gniezna. Jednak chłopacy pokazali charakter wychodząc kilka razy z dużych opresji w tym meczu. Mecz rozpoczął się od wyniku 16:0 dla MKK, a mimo to pierwszą kwartę zakończyliśmy przyzwoitym wynikiem 18:24 niwelując w pewnym momencie straty nawet do dwóch punktów.

Bartosz Łazarski

Na uwagę zasługuje zdecydowanie mniejsza liczba strat niż we wcześniejszych spotkaniach co świadczy o tym, że nasza gra nabiera kształtów. Pomimo iż w tym sezonie gramy o zupełnie inne cele niż drużyna przyjezdna to momentami byliśmy w stanie nawiązać wyrównaną walkę. Świadczyć może o tym fakt, że żadną z kwart nie przegraliśmy różnicą większą niż 6 punktów. Najwięcej punktów na boisku zdobył Bartosz Łazarski (TKM)- 25, który był najmłodszym zawodnikiem na parkiecie.

MKK wyraźną przewagę uzyskał tak naprawdę dopiero w czwartej kwarcie gdy do gry włączyli się doświadczeni gracze którzy co warto podkreślić na parkiecie spędzili większą cześć meczu.

TKM Włocławek vs Sklep Polski MKK Gniezno 83:102 (18:24, 20:25, 20:25, 25:28)

trener Zoran Peno

Po spotkaniu głos zabrał Zoran Peno:
,,Rozpoczęliśmy grę z lekkim strachem, bo to jedna z najlepszych drużyn w lidze, ale moim młodym zawodnikom udało się wrócić do gry. W grze wciąż mamy dużo błędów, ale muszę przyznać, że jestem zadowolony z postępów. Będziemy kontynuować naszą pracę”

Mateusz Krawiec

Kolejne spotkanie przed nami w Tarnowie Podgórnym. W sobotę 15-go października w ramach czwartej kolejki będziemy mierzyć się z miejscową Tarnovią, która w ubiegłym sezonie drugiej ligi zajęła 6 miejsce w tabeli grupy A kończąc sezon na etapie ćwierćfinału.