TKM Włocławek vs KS Księżak Łowicz 59:92

Marek Szubski

W ubiegłą środę w Hali Mistrzów mierzyliśmy się z drużyną KS Księżak Łowicz. Łowiczanie jeszcze rok temu występowali w pierwszej lidze gdzie z bilansem 8-24 zajęli przedostatnie miejsce w tabeli.
Z ubiegłorocznego składu w zespole pozostało czterech zawodników: Michał Świderski, Mateusz Fatz, Jakub Stanios, oraz Kacper Kramarz.

Co ciekawe rok temu w zespole z Łowicza grał aktualny zawodnik Anwilu, Daniel Dawdo.

Przez pierwsze dwie kwarty toczyliśmy wyrównany bój z doświadczoną drużyną KS Księżak. Kombinowana obrona stosowana przez nasz zespół wymuszała liczne straty gości, które pozwoliły nam prowadzić wyrównane spotkanie.

Ponadto Łukasz Mirolewicz wraz z Nikodemem Bilińskim skutecznie ,,bronili pomalowanego” przed doświadczonym Mateuszem Fatzem. Wszystko to sprawiło, że po dwudziestu minutach przewaga gości była nieznaczna 34 : 41.

Po zmianie stron Księżak wyszedł mocno zmobilizowany. Z minuty na minutę górę brało doświadczenie podkoszowych oraz szeroka ławka rezerwowych. Zza łuku celnymi trójkami karcili nas Stanios, Pińkowski oraz Świderski.

Sam wynik końcowy, przegrana 33 punktami nie oddaje przebiegu całego meczu, który wyglądał dużo lepiej niż poprzednie spotkania. Dodatkowo należy pamiętać, iż celem naszych środowych przeciwników jest jak najszybszy powrót na zaplecze ekstraklasy. Druga połowa pokazała, że mają ku temu sporo argumentów.

Po stronie naszego zespołu na szczególną uwagę zasługują 4 trójki 16-letniego Ignacego Dembowskiego na 40% skuteczności, 19 punktów 15-letniego Bartka Łazarskiego (4/5 za 2pkt) oraz mniejsza liczba strat zespołu w stosunku do wcześniejszych meczów.

Zabrakło niestety w tym meczu punktów naszego kapitana Mateusza Krawca, który na pewno w kolejnym meczu będzie dodatkową motywację, aby pomóc zespołowi w zdobywaniu punktów, tak jak miało to miejsce dotychczas.

Zdobywane doświadczenie na parkietach drugiej ligi naszych młodych zawodników, jest już widoczne nie tylko w meczach seniorskich ale przede wszystkim w rozgrywkach U17 i U19.

TKM Włocławek vs KS Księżak Łowicz 59 : 92 (16:19, 18:22, 18:30, 7:21)

Punkty dla TKM Włocławek:

Bartosz Łazarski – 19 pkt, 3X3, 6 as, 7 prz.

trenerzy: Zoran Peno, Arkadiusz Czyżnielewski

Następny mecz rozegramy już w niedziele również we Włocławku. Naszym rywalem będzie Pyra Poznań. Serdecznie zapraszamy do Hali Mistrzów początek spotkania o godzinie 14.00.