Blisko zwycięstwa w Łodzi. ŁKS Coolpack Youth Łódź vs TKM 81 : 70

Marek Szubski

W ubiegły weekend w Zatoce Sportu Politechniki Łódzkiej rozegraliśmy mecz z miejscowym ŁKS Coolpack Youth Łódź.

Rywal był jak najbardziej w naszym zasięgu. Świadczyć o tym może fakt, że jak do tej pory łodzianie zdołali wygrać tylko jedno spotkanie na inaugurację rozgrywek (z KS Księżak Łowicz) kolejne ich starcia były dotkliwymi porażkami.

Mecz ogółem walki, miejscami nawet ostrej. Świadczyć o tym może fakt iż w całym spotkaniu zespoły popełniły w sumie 56 fauli i aż czterech zawodników musiało opuścić parkiet za pięć przewinień. Wszystko oczywiście przez fakt, że oba zespoły zdawały sobie sprawę z powagi spotkania.

Do Łodzi przyjechaliśmy w komplecie. W pierwszej części spotkania prowadziliśmy na parkiecie ,,Zatoki sportu”. Po trójce Krawca uzyskaliśmy bezpieczną siedmiopunktową przewagę, która pozwoliła kontrolować spotkanie do końca drugiej kwarty. Po zmianie stron do głosu zaczęli dochodzić gospodarze. Niestety znów dała o sobie znać, krótka ławka rezerwowych z tego też względu zaczęły pojawiać się problemy z egzekucją rzutów wolnych (15/32) oraz rzutów trzypunktowych (7/29).

Mimo świetnej obrony, która wymusiła aż 26 strat gospodarzy naszej drużynie zabrakło ofensywnych argumentów w decydujących fragmentach spotkania. U graczy, którzy dzień wcześniej rozegrali bardzo ważne i trudne spotkanie w lidze U17 ( z Astorią Bydgoszcz, wygrane w ostatniej sekundzie spotkania rzutem 3 punktowym Ignacego Dembowskiego), widać było w czwartej kwarcie zmęczenie i brak wystarczającej koncentracji.

To była kolejna lekcja koszykówki dla naszych młodych zawodników, którzy na pierwsze zwycięstwo w lidze będą musieli jeszcze poczekać. Widać jednak postępy w grze oraz organizacji gry. Na uwagę zasługuje szczególnie kombinacyjna zespołowa obrona.

ŁKS Coolpack Youth Łódź vs TKM Włocławek 81 : 70 (13:20, 23:16, 18:20, 27:14)

Punkty dla TKM:
Mateusz Krawiec – 21 pkt, 2X3
Bartosz Łazarski – 14 pkt, 1X3,
Łukasz Mirolewicz – 10 pkt, 10 zb
Ignacy Dembowski – 9 pkt
Nikodem Biliński – 8 zb, 2X3
Adam Modrzejewski – 3 pkt, 1X3
Jakub Dłużyński – 3 pkt
Michał Matusiak – 2 pkt
Wiktor Czyżnielewski – 0 pkt
Ernest Smolik – 0 pkt
Szymon Majewski – 0 pkt
Krzysztof Babis – 0 pkt

Trenerzy: Zoran Peno, Arkadiusz Czyźnielewski, Łukasz Szląskiewicz

Teraz przez nami dwa mecze we włocławskiej Hali Mistrzów. Pierwszy w środę 16 – go listopada o 19.30 z KS Księżak Łowicz. Następnie w niedzielę 20-go listopada do Włocławka przyjeżdża MKK Pyra Szkoła Gortata Poznań.

Poniżej galeria z meczu autorstwa Rafała Sobierańskiego

Udostępnij post: