TKM Włocławek vs KSK Ciech Noteć Inowrocław 65 : 110

Marek Szubski

W czwartkowy wieczór mierzyliśmy się z jednym z faworytów rozgrywek zespołem Noteci Inowrocław. Inowrocławianie rok temu odpadli dopiero w drugiej rundzie play-off walki o awans do pierwszej ligi. W tym sezonie chcą ten wynik poprawić. Było to widać już od pierwszych minut spotkania, zmobilizowani inowrocławianie po 5 minutach prowadzili już 21:4 nie oddając prowadzenia do końca oraz sukcesywnie je powiększając.

Z drobnym urazem walczy podkoszowy Łukasz Mirolewicz z tego też względu w pierwszej piątce zobaczyliśmy Nikodema Bilińskiego, który jako jedyny spędził na boisku 40 minut. Nikodem swój czas wykorzystał znakomicie trafiając 17 punktów na wysokiej skuteczności z gry. Coraz lepiej w grze w drugiej lidze odnajduje się Bartek Łazarski, który prócz swoich walorów ofensywnych coraz lepiej czuje się w roli playmakera, przejmując miejscami rolę Mateusza Krawca. Dobra postawa wspomnianego wcześniej Bilińskiego to również zasługa Łazarskiego, który świetnymi podaniami ,,obsługiwał” Nikodema. W całym spotkaniu Bartek zanotował aż 8 asyst.

Ten mecz był kolejna lekcją koszykówki dla naszej młodej drużyny, która złożona jest w większości z miejscowych zawodników. Starcia z doświadczonymi ekipami z pewnością zaprocentują w przyszłości.

TKM Włocławek vs KSK Ciech Noteć Inowrocław 65 : 110 (15:36, 15:16, 14:32, 21:26)

trenerzy: Zoran Peno, Arkadiusz Czyżnielewski, Łukasz Szląskiewicz

Kolejne spotkanie rozegramy już w sobotę w Łodzi z ŁKS Coolpack Szkoła Gortata Łódź. Szkoła Gortata wystawiła w drugiej lidze dwa zespoły. TKM mierzyć się będzie z młodszym i teoretycznie słabszym zespołem, który w tym sezonie wygrał tylko jedno spotkanie w pierwszej kolejce z GAK Gdynia. Pozostałe mecze to głównie przegrane wysoką różnicą punktową.

Wszystko zatem wskazuje, że w sobotę możemy być świadkami wyrównanego spotkania. Początek spotkania o godzinie 18.00. Zapraszamy do transmisji na YouTube Polskiego Związku Koszykówki.

Natomiast w Hali Mistrzów widzimy się w sobotę 12-go listopada. Naszym rywalem będzie KS Księżak Łowicz.