W ten weekend we Włocławku odbędzie się turniej półfinałowy Mistrzostw Polski chłopców U15

Marek Szubski

Po zwycięstwie w turnieju ćwierćfinałowym w Słupsku przyszedł czas na półfinały. W małej hali OSIR. podopieczni Łukasza Szląskiewicza zmierzą się z GTK Gliwice, WKK Wrocław oraz z ŁKS Szkoła Gortata Łódź. Poniżej szczegółowy harmonogram spotkań

Piątek 6 maja
15.30 WKK Wrocław vs ŁKS Szkoła Gortata Łódź
18.00 TKM Włocławek vs GTK Gliwice

Sobota 7 maja
10.00 ŁKS Szkoła Gortata Łódź vs GTK Gliwice
12.15 WKK Wrocław vs TKM Włocławek

Niedziela 8 maja
10.00 TKM Włocławek vs ŁKS Szkoła Gortata Łódź
12. 30 GTK Gliwice vs WKK Wrocław

Zapytaliśmy trenera ocenę rywali:

Nawiązując do wylosowanych zespołów w Półfinale Mistrzostw Polski u15 trafiliśmy do jednej z najmocniej obsadzonych grup półfinałowych.
GTK Gliwice
Bardzo mocny przeciwnik, już w tym sezonie spotkaliśmy się razem w finale turnieju towarzyskiego w Bydgoszczy, w tym meczu okazaliśmy się lepsi lecz wiem że mecz już w turnieju Półfinałowym będzie tak samo meczem bardzo fizycznym, i uczulam na to moich zawodników. Zespół z Gliwic w turnieju ćwierćfinałowym zajął drugie miejsce w grupie dzięki że mu był losowany z 3koszyka.

WKK Wrocław – zwycięzca ligi na Śląsku z czego dostał automatyczny awans do półfinału Mistrzostw Polski. Na pewno jeden z faworytów grupy do awansu do finału Mistrzostw Polski. W tym sezonie nie graliśmy jeszcze przeciwko sobie, więc na pewno ten mecz będzie jednym z najtrudniejszym w grupie.

ŁKS Szkoła Gortata Łódź – drużyna z Łodzi jest bardzo ciekawym zespołem, który jest nam najbardziej znany, ponieważ z ta drużyną graliśmy na turnieju strefowym we Włocławku. Wiem że nie przypadkowo drużyna z Łodzi znalazła się w najlepszej 16 zespołów w kraju. Mój zespół wie że nie ma już czasu na popełnianie błędów ponieważ każda drużyna potrafi to wykorzystać.

Na tym etapie rozgrywek nie ma już przypadkowych drużyn, każdy punkt jest bardzo ważny. Każda z drużyn ma możliwość wygrania grupy. Według ekspertów nasza grupa jest najtrudniejsza i nie ma takiego pewnego faworyta do awansu. Ja wiem, że mój zespół będzie walczyć o każdy centymetr parkietu o każda piłkę na parkiecie jak i na tablicach. Przed nami ciężkie zadanie, ale wiemy to że już łatwych meczy nie ma. To. My chcemy awansować do Finału Mistrzostw Polski, i grać o medal. Jak mamy zdobywać medal to musimy wygrywać każdy mecz, który jest na wagę złota.

Udostępnij post: