Blisko zwycięstwa w Sopocie. Dziś o 14.00 w Hali Mistrzów mierzymy się z MKK Zgierz

Marek Szubski

Nasz zespół pokazał się z bardzo dobrej strony w Sopocie. Wynik spotkania niemal do ostatniej minuty był sprawą otwartą. Dobrze rozpoczęliśmy spotkanie, mocną obroną, co dało w pewnym momencie 10-cio punktową przewagę (7-17) i wygraną pierwszą kwartę 12:20. Druga kwarta miała natomiast całkowicie inne oblicze. Przeciwnicy wykorzystali fakt, że szybko drugie faule złapali nasi podstawowi zawodnicy, Nikoś Biliński i Adam Modrzejewski. Trener Peno miał ograniczoną przez to rotację. Sopocianie zaczęli agresywnie bronić na całym boisku wymuszając na naszym zespole straty przy przeprowadzaniu piłki i wykorzystywali bezwzględnie kontry (2 kwarta przegrana 33:16). Na przerwę schodziliśmy z 9 punktową stratą. Po zmianie stron nasza zespołowa obrona pozwoliła zdobyć rywalom tylko 10 punktów. Heroiczna defensywa odbiła się niestety na poczynaniach ofensywnych. Przez ostatnie dwadzieścia minut zdobyliśmy tylko 25 punktów lecz na pocieszenie rywale rzucili tylko oczko więcej.
Wynik końcowy meczu 71:61, pomimo przegranej daje wyraz postępu jaki zrobiła drużyna TKMu od początku sezonu. Sezonu który po kilku latach przerwy jest powrotem włocławskiej młodzieży do tego poziomu rozgrywek seniorskich. Uwzględniając fakt, że trener Peno miał do dyspozycji tylko dziesięciu graczy, a z podstawowego składu zabrakło 6-ciu: Bartosza Łazarskiego, Ignacego Dembowskiego, ,
Michała Matusiaka, Ernesta Smolika, Jakuba Dłużyńskiego i przechodzącego rehabilitację po operacji łąkotki Łukasza Mirolewicza ( wracaj do zdrowia✊️)
, poprawa wyniku w stosunku do pierwszej rundy z -34pkt do -10pkt z zespołem z Sopotu, pokazuje jaką drogę przeszli nasi zawodnicy, ile włożyli pracy i jaki drzemie w nich potencjał.

Czekamy na możliwość występu w pełnym składzie oraz moment przełamania i pierwsze zwycięstwo.

Trefl II Sopot vs TKM Włocławek 71 : 61 (12:20, 33:16. 10:5, 16:20)

Trenerzy : Zoran Peno oraz Arkadiusz Czyżnielewski

Dziś zapraszamy na godzinę 14.00 do Hali Mistrzów. Mierzymy się z aktualnie zajmującym dziewiąte miejsce zespołem MKK Kuchinox Interon – Siejko Zgierz. Goście walczą o awans do play-off. Zapraszamy również do śledzenia transmisji na naszym klubowym YouTube.