Fotorelacja z ostatniego spotkania z MKK Zgierz. Dziś w Inowrocławiu mierzymy się z Notecią

Marek Szubski

W weekend mierzyliśmy się z MKK Kuchinox Interon – Siejko Zgierz. Goście walczący o play-off drugiej ligi już od pierwszych minut spotkania uzyskali kilkunastopunktową przewagę sięgającą już po 20 minutach niemal 30 oczek. Nie załamało to jednak naszych koszykarzy, którzy zdołali wygrać ostatnie 10 minut 26:17.

Naszej drużynie która w dalszym ciągu gra w okrojonym składzie, w meczu rewanżowym udało się uzyskać dużo lepszy wynik niż w pierwszym meczu w Zgierzu. Był to kolejny ofensywny mecz naszego kapitana Mateusza Krawca (dziś 22 pkt). Na uwagę zasługuję również postawa Nikodema Bilińskiego (13 pkt), który pod koszem mierzył się atletycznym Sebastianem Ferencem absolwentem uczelni Missouri (NCAA), który umiejętnościami sportowymi i atletyzmem nie odbiega od zawodników z Energa Basket Ligi i mógłby wzmocnić nie jeden klub PLK.

Biliński walczył wspierany przez Bartłomieja Lefka oraz Adam Modrzejewskiego to jednak za mało na doświadczonych środkowych ze Zgierza. W sobotę zabrakło znów centymetrów pod samą obręczą, pokazuje to przegrana zbiórka 27:51 z tego aż 18 zbiórek w ataku, które zgierzanie kończyli punktami. Czekamy na możliwość występu w pełnym składzie i kolejny występ naszych młodych zawodników

TKM Włocławek vs MKK Kuchinox Interon – Siejko Zgierz 63 : 93 (15:23, 11:30, 11:26, 26:17)

Trenerzy: Zoran Peno i Arkadiusz Czyżnielewski

Dziś o 18.00 w Inowrocławiu mierzymy się z miejscowym KSK Ciech Noteć Inowrocław. Zapraszamy do oglądania spotkania na naszym klubowym YouTube