Świetna pierwsza połowa nie wystarczyła. Noteć vs TKM 103:72. Dziś o 14.00 podejmujemy ŁKS Politechnikę Łódzką

Marek Szubski

Inowrocławianie to zespół rok rocznie aspirujący do gry na zapleczu ekstraklasy. Oczywistym było, że w meczu z nami byli zdecydowanym faworytem. Mecze derbowe rządzą się jednak własnymi prawami. Przyjechaliśmy do Inowrocławia wzmocnieni Bartoszem Łazarskim, który prosto po meczu udał się z pierwsza drużyną do Lublina na turniej Suzuki Pucharu Polski.

Grad trójek w pierwszej kwarcie w wykonaniu naszej drużyny spowodował osłupienie na twarzach gospodarzy gdyż to my po 10 minutach prowadziliśmy z faworyzowaną drużyną trenera Mazura 24:21.

W drugiej kwarcie gospodarze powoli zaczęli przejmować inicjatywę jednak nasza obrona nie pozwalała na zbyt wielką swobodę. Po 20 minutach plus pięć dla Noteci.

Po zmianie stron gospodarze wyszli mocno zdeterminowani i rozpoczęli tę część meczu 16:0. Niestety przez całe 10 minut zdobyliśmy tylko 5 oczek, a rywale aż 37. Ta kwarta ułożyła losy spotkania. Podopieczni Zorana Peno wygrali co prawda czwartą kwartę 25:19 jednak to nie wystarczyło by odrobić całą przewagę wypracowaną przez Noteć.

Jesteśmy bardzo podbudowani postawą naszych graczy. Widać, że ciężka praca przynosi efekty i jesteśmy w stanie postraszyć nawet zespoły z górnej półki.

KSK Ciech Noteć Inowrocław vs TKM Włocławek 103 : 72 (21:24, 26:18, 37:5, 19:25)

trenerzy: Zoran Peno i Arkadiusz Czyżnielewski

Dziś zapraszamy do Hali Mistrzów. O 14.00 mierzymy się z ŁKS Politechnika Łódzka. Zapraszamy również do śledzenia spotkania na naszym klubowym YouTube